17. března 2008 12:14 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Sparta se chce dotáhnout na Slavii

Trenér Sparty Bílek chce zlomit mladoboleslavské prokletí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Sparty Bílek chce zlomit mladoboleslavské prokletí. | foto: Vondrouš Roman ČTK

MLADÁ BOLESLAV Fotbalisté Sparty se dnes pokusí poprvé v historii bodovat na hřišti Mladé Boleslavi. V dohrávaném 21. kola první ligy půjde obhájcům titulu také o snížení náskoku vedoucí Slavie, která po vydřené nedělní výhře 2:1 nad Bohemians 1905 má v čele tabulky k dobru pět bodů.

Sparťané zatím v Mladé Boleslavi vstřelili ve třech zápasech jen jediný gól. Proti Středočechům se jim nedařilo ani na podzim, kdy doma podlehli 0:1. Lehký úkol nečeká svěřence Michala Bílka ani dnes, protože Boleslav bude chtít napravit porážku z minulého kola na hřišti Mostu, který byl v té době poslední v tabulce.


V obou klubech je několik fotbalistů, kteří oblékali dres soupeře. Ve Spartě vyrůstal Rajnoch, hráli tam i Holub, Poláček či Kopic, nynější mladoboleslavský kouč Ščasný v pražském klubu působil jako hráč i trenér. U hostů mají podobnou zkušenost Kulič a Voříšek, který v Mladé Boleslavi na podzim hostoval.