17. září 2007 11:24 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Sparta se za Řepku omluvila

Asistent trenéra Horst Siegl krotí kapitána Sparty Tomáše Řepku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Asistent trenéra Horst Siegl krotí kapitána Sparty Tomáše Řepku. | foto: ČTK

PRAHA Divadlo, které se odehrálo včera na Stínadlech, česká liga dlouho nezažila. Sparťané neudrželi nervy, výsledkem byly nadávky a násilí. Kapitán Tomáš Řepka si dokonce plivl na hlavního pořadatele a rukou napadl kameramana České televize. Ta nejdříve chtěla podniknout právní kroky, poté, co se Sparta omluvila, od tohoto záměru upustila.

Šéf sportovní redakce ČT Otakar Černý ale upozornil,  že hodlá kontaktovat Českomoravský fotbalový svaz i jeho marketingovou společnost STES kvůli porušení smlouvy.  "Podle ní nám totiž garantují, že na zápasech bude zajištěna bezpečnost našich pracovníků," řekl Černý.

videozáznam situace:


Bezprostředně po teplickém incidentu pohrozil, že ČT bude Řepkovo chování řešit právní cestou a zvažovat další spolupráci s Gambrinus ligou v případě, že se Sparta neomluví. Z Letné však už dnes ráno zamířila na Kavčí hory omluva z úst člena představenstva a šéfa tiskového oddělení Lukáše Přibyla. "K takové situaci nesmí dojít, vůbec se to nemělo stát. Klubové vedení je celým závěrem zápasu velmi znepokojeno a ještě dnes se bude celou záležitostí zabývat. Poté se k tomu vyjádříme podrobněji," řekl  Přibyl.

Kameraman podle Otakara Černého neutrpěl žádnou vážnější újmu a ani on prý proti Řepkovi žádné právní kroky nechystá.

Disciplinární komise bude incident řešit ve čtvrtek
Řepku s Abrahamem bude ve čtvrtek řešit komise ČMFS na svém jednání. Koho předvolá a s kým zahájí disciplinární řízení, bude ale známo až poté, co komise obdrží zápis o utkání, což může být ještě dnes.

 


Další podrobnosti o incidentu
sparťanského kapitána
si přečtěte v úterním vydání deníkuČTK

Najdete na Lidovky.cz