Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sparta zahájila šampion Super Six porážkou

Sport

  16:25
Petrohrad - Hokejisté pražské Sparty zahájili turnaj evropských šampionů Super Six v Petrohradu nečekanou porážkou. V dnešním duelu mezi českým a slovenským mistrem podlehli Žilině 2:4.

Lukáš Hvila z Žiliny a Michal Sivek ze Sparty

Slovenský mistr prohrál své úvodní vystoupení na turnaji s Hämeenlinnou vysoko 0:7 a i dnes se od počátku ocitl pod tlakem, zejména kvůli své nedisciplinovanosti. Německý sudí Schütz vyloučil v úvodních třinácti minutách hned pět hráčů Žiliny a Sparta si tak mohla dostatečně vyzkoušet hru v početní výhodě.

Svěřencům kouče Výborného se však podařilo potrestat pouze úvodní faul Gromy, ve čtvrté minutě prostřelil gólmana Petríka Petr Ton. Všechny další pokusy dvojka slovenského týmu, která tentokrát dostala přednost před Lacem, pochytala či vyrazila.

Gólman Sparty Duba se v komorní atmosféře Arény Petra Velikého dlouho nudil, první zákrok si připsal až v 17. minutě, kdy jej vyzkoušel Lezo. Rušněji před jeho brankou bylo v závěru první třetiny, kdy byl vyloučen Petr Ton a Žilina se tak prakticky poprvé představila v útočném pásmu. Vyrovnat se jí ale nepodařilo.

Na začátku druhé dvacetiminutovky však Žilina dostala dlouhou výhodu přesilové hry pěti proti třem a po minutě ji využila. Dubu prostřelil od modré čáry Kusovský. Vyrovnání slovenský tým notně povzbudilo, a přestože se Sparta nadále tlačila do útoku, soupeř byl mnohem nebezpečnější než v prvním dějství. V 36. minutě se dokonce dostal do vedení, když při hře čtyř proti čtyřem zapomněla obrana Sparty na Frühaufa a slovenský bek nadvakrát překonal Dubu. Český tým však ještě do druhé přestávky vyrovnal, když Sivek prostřelil Petríka ze strany a Langhammer ještě pro jistotu puk dorazil za brankovou čáru. I tak byla ale zřejmě v kabině Sparty bouře.
Takový průběh utkání totiž nikdo z Pražanů nepředpokládal.

Sparta poté přidala na aktivitě, ale po Dubově nejistém zákroku prohrávala. V 43. minutě ho překvapilo bekhendové nahození Straky, jednoho z trojice českých krajánků v týmu Žiliny. V 48. minutě se Pražanům podařilo dostat potřetí puk za Petríkova záda, Schütz však gól neuznal pro Hlinkovu hru vysokou holí. Vzápětí hrála Sparta 70 vteřin v pěti proti třem, ale ani v této výhodě se jí vyrovnat nepodařilo. Tonovu tutovku Petrík zlikvidoval betonem.

Nejlepší sparťanský střelec měl další šanci v 52. minutě, ale ani tentokrát nedokázal přidat druhý gól. Žilina se v této fázi hry prakticky nedostala do útočného pásma, překvapivý výsledek však držela. Půldruhé minuty před koncem normální hrací doby se Sparta rozhodla riskovat při hře bez brankáře, 19 vteřin před koncem byl navíc ještě vyloučen Lezo, vyrovnat se Pražanům ale nepodařilo. Navíc ještě počtvrté inkasovali, když se Hanzal trefil přes celé hřiště do opuštěné branky.

 

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.