Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sparta zaplatí za rasismus fanoušků milion

Sport

  18:28
Další trest za rasistické projevy svých fanoušků při zápasech fotbalové Ligy mistrů dostala pražská fotbalová Sparta. Kvůli jejich chování v Bernu během zářijového utkání s Thunem musí klub zaplatit pokutu ve výši 60 tisíc švýcarských franků (1,1 milionu korun). Navíc Sparta nesmí prodat svým příznivcům vstupenky na nejbližší zápas v soutěži, který sehraje s Ajaxem 22. listopadu v Amsterodamu.

Sparťanští fanoušci. foto: ČTK

Vedení Sparty o trestu, o němž se dnes dozvědělo od disciplinární komise UEFA, informovalo na internetové stránce.

Český šampion už dříve zaplatil 900 tisíc korun za rasismus fanoušků při úvodním utkání s Ajaxem. Navíc musel uzavřít část letenského stadionu na zápas s Arsenalem, čímž přišel o zhruba pět milionů korun ze vstupného.

Vedení Sparty se pak rozhodlo na protest proti chování extremistických příznivců neprodávat vstupenky na utkání v Londýně a stejný krok zvažovali pro duel na půdě Ajaxu.

Navzdory nynějšímu verdiktu disciplinární komise UEFA chce vedení klubu umožnit za zpřísněných bezpečnostních podmínek návštěvu zápasu v Amsterodamu zhruba 500 fanoušků, kteří si mohli koupit poukázky na vstupenky do sektoru hostí.

"Je nám velice líto, že toto rozhodnutí přišlo až poté, co jsme oznámili fanouškům možnost zakoupení vstupenky na utkání v Amsterodamu. Případné další kroky v tuto chvíli zvažujeme," uvedla mluvčí Sparty Lenka Raková. 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!