Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Speciální výbor vybíral oblečení pro Vancover

Sport

  13:59
PRAHA - Odborná komise složená ze špičkových sportovců a zástupců Českého olympijského výboru vybírala společně s návrháři Alpine Pro kolekci pro zimní hry ve Vancouveru, které se konají příští rok v únoru.

Pečlivý výběr designu. foto: Lidovky.cz

V komisi zasedají místopředseda ČOV pro sport František Dvořák, olympijská vítězka Kateřina Neumannová, krasobruslař Tomáš Verner, skifař Ondřej Synek a parkurová jezdkyně Natálie Roučková. „Návrhy jsou velmi pestré, odpovídají našim představám. I z hlediska funkčnosti to bude velmi pěkná kolekce,“ řekl František Dvořák.

„Jsem rád, že jsem do toho mohl zasáhnout. Na minulé olympiádě jsem přišel k hotovému, teď jsem něco vytvářel,“ těšilo Tomáše Vernera. „Oblečení slouží nejen na nástupy, sportovci ho nosí několik týdnů. Je třeba počítat s tím, že není na jedno použití. Moje doporučení se týkala spíše praktické stránky,“ dodala Katka Neumannová.

Letní sportovci Ondřej Synek a Natálie Roučková přispěli pohledem „zvenku“. „Věřím, že náš názor byl přínosný, hodnotili jsme na návrhy jinou optikou,“ řekl Synek. Jeho kolegyně z komise měla mírně odlišný názor. „Spíš jsme tvořili koalice holky kluci – já s Katkou proti Ondrovi a Tomášovi,“ podotkla s úsměvem.

V průběhu jara bude komise hodnotit oblečení ještě několikrát. Oficiálně bude kolekce představena na podzim, kdy bude zahájen i prodej olympijského sortimentu pro fanoušky.

Autor:

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...