Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Spilkové premiéra na British Open nevyšla. Golfistka neprošla cutem

Sport

  16:11aktualizováno  22:30
ST. ANDREWS (Británie) - Golfistka Klára Spilková při své premiéře na British Open i na turnaji kategorie major neprošla cutem do finálových kol. Česká hráčka na hřišti v St. Andrews zahrála čtyři rány nad par, celkem měla po dvou dnech skóre plus pět a za postupem zaostala o čtyři rány.

Klára Spilková. foto: ČTK

Spilková zahrála první den +1 a věděla, že se musí v 2. kole zlepšit, aby prošla cutem. Na první devítce šla v paru, zahrála dvě birdie a dvě bogey, ale na těžší druhé přidala čtyři bogey. Po druhém kole skončila na dělené 95. pozici. "Cut na British Open nevyšel, ale to nevadí. Byla to krásná zkušenost," napsala Spilková na svůj profil na Facebooku.

Česká golfistka Klára Spilková

"Teď si potřebuju odpočinout a začít se připravovat na příští týden do Plzně. Moc se na vás těším," doplnila. Osmnáctiletou Spilkovou, v neděli šestou na turnaji série Ladies European Tour (LET) v Denhamu, nyní čeká český turnaj LET. Příští týden bude od pátku do neděle hrát na hřišti Golf Park Plzeň-Dýšina na Honma Pilsen Golf Masters.

V čele British Open je zatím Korejka Čche Na-jun, která stejně jako ve čtvrtek zahrála 67 ran a s celkovým skóre -10 vede o jednu ránu před Japonkou Miki Saikiovou. Korejka Pak In-pe, která útočí na rekordní čtvrté vítězství na turnaji major v jediném roce, dnes zahrála jednu ránu nad par a je na dělené 22. příčce s mankem osmi ran na čelo.

Autor: