29. listopadu 2008 11:28, aktualizováno  11:29 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Spolužáci tomu asi nerozumí

Teprve devítiletý Matěj Česák byl zpestřením.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Teprve devítiletý Matěj Česák byl zpestřením. | foto: ČTK

PRAHA Číst a psát se naučil teprve před třemi lety, ale na motorce už létá vzduchem i deset metrů. Matěj Česák (9), nejmladší český freestylový jezdec, se divákům představí i dnes v O2 aréně. „Před tolika lidmi budu skákat poprvé,“ rozplývá se Česák.

Číst a psát se naučil teprve před třemi lety, ale na motorce už létá vzduchem i deset metrů. Matěj Česák (9), nejmladší český freestylový jezdec, se divákům představí i dnes v O2 aréně. „Před tolika lidmi budu skákat poprvé,“ rozplývá se Česák.

* LN Co už na motorce dovedeš?

Třeba roztahuju nohy nebo pouštím řídítka. Teď zkouším nový trik, při kterém dávám nohy do boku. Jenže jsem při něm nedávno spadnul, tak se ho teď docela bojím.

* LN Míváš strach často?

Většinou jen před prvním skokem, ale když ho pak dám, už je to v pohodě. Po tom pádu se ale bojím, abych zase neudělal stejnou chybu.

* LN Stalo se ti už něco?

Ne, jezdím už od pěti let a nic se mi ještě nestalo. Ani ruku jsem neměl zlomenou.

* LN Co na to maminka? Nezakazuje ti motorku?

Ta má docela velký strach, to třeba taťka má nervy jen před prvním skokem. Ale mamka mi to ani zakázat nemůže, protože ví, že mě teď čeká ta O2 aréna.

* LN Nezapíráš to někdy před ní?

To ne, říkám jí pokaždé, když jdu jezdit. Jen po tom pádu jsem jí zapomněl zavolat. Jeli jsme rovnou na soustředění, tak z toho byla docela vystrašená.

* LN Přijde se dnes podívat?

Určitě bude v hledišti a možná přijde i paní učitelka ze školy. A jeden kamarád ze třídy.

* LN Co na to kluci říkají?

Věděli, že o mě teď dokonce v rádiu vyprávěl Leoš Mareš. Možná mi trochu závidí, ale spíš mám pocit, že tomu moc nerozumí. Asi se i trochu bojí.

Najdete na Lidovky.cz