18. prosince 2008 17:56 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Sportovci pomohli před Vánoci dětem

Pavel Zíka a Radka Fišarová se šekem pro nadaci Slunce pro všechny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Zíka a Radka Fišarová se šekem pro nadaci Slunce pro všechny. | foto: SPORT INVEST

PRAHA Nejen o sportu bylo úterní setkání novinářů se sportovci agentury Sport Invest. Slavní sportovci této agentury se totiž rozhodli věnovat v čase předvánočním peníza handicapovaným dětem. Ježíšek tak přišel do nadace Slunce pro všechny s týdenním předstihem.

Kteří vrcholoví sportovci přispěli svým dílem? V charitativní dražbě se například objevily vítězná brusle Tomáše Vernera z letošního zlatého ME v krasobruslení, originální podepsané rukavice Petra Čecha či dokonce olympijské medaile kanoistů. Konkrétně se jednalo o zlatou dvojici, bratry Hochschornerovy a stříbrné - Volfa se Štěpánkem.

Všechny jmenované ale ve dražbě přebila brusle světové rekordmanky a mistryně světa i Evropy Martiny Sáblíkové. O to, která cena bude vydražena za nejvyšší finanční obnos, ovšem nešlo. Šlo hlavně o dobro věci a cílovou částku. A ta se nakonec vyšplhala až na 226 tisíc korun. Handicapované děti se tak mohou těšit na příjemné a jistě štědré Vánoce.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz