Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sportovci v reklamách: to je vychytralý Ovečkin i kouzelník Federer

Sport

  11:47
PRAHA - Jako k výjimečným sportovcům k nim vzhlíží celý svět. I proto si je ke svým reklamním kampaním a propagaci vybírají ty největší a nejbohatší společnosti. V krátkých spotech se tak objevují Roger Federer, Tiger Woods, Alexandr Ovečkin, David Beckham či Michael Jordan.

Roger Federer. foto: Reuters

Čtěte také

Tenisový kouzelník
Ve spotu na holicí strojky Gilette si tenista Roger Federer zahraje na novodobého Viléma Tella a dvakrát za sebou sestřelí podáním míček z hlavy člena natáčecího štábu. Více než pět milionů lidí, kteří klip viděli, se pak na serveru YouTube.com ptalo: Byl to trik? "Kouzelníci svá tajemství neprozrazují," zůstal Švýcar tajemný před novináři. A rozděluje společnost na dvě strany: věřící a nevěřící.

Promluva ze záhrobí
Sexuálního skandálu Tigera Woodse využila firma Nike. V černobílé stylizaci hledí mlčící golfista do prázdna a naslouchá hlasu svého zesnulého otce Earla: "Chci zjistit, co sis myslel. Chci zjistit, jak se cítíš. A jestli ses z toho také poučil," zní v archivní nahrávce hlas Woodsova otce. Pochmurně laděný a poněkud strašidelný spot dokonce televizní stanice Fox News označila za jeden z nejpodivnějších v historii vysílání.

Fotbaloví zbojníci
Jediná firma, jež svými fotbalovými spoty dokáže konkurovat vtipem či zajímavými nápady Nike, je Pepsi. V minulosti přišla s několika klipy, ve kterých vystupují nejlepší fotbalisté světa. Tu jako westernoví hrdinové, tu jako středověcí ochránci chudiny. Ve druhé ze zmíněných reklam hraje prim David Beckham nebo Roberto Carlos, jenž svým "dělem" z přímého kopu otevře truhlu s plechovkami pití a dokáže zneškodnit bandu zločinců.

Trojrole pod koši
V reklamě na energetický nápoj Gatorade si basketbalista Michael Jordan zahraje dokonce trojroli. Klip začíná tréninkem veterána Jordana v soupravě z Washingtonu, kterého vyzve v souboji jeden na jednoho "mladší" Jordan z Chicaga Bulls. Starší má však mírně navrch a mladšího si dobírá, že se musí ještě hodně učit. Když už oběma dochází síly, objeví se nakonec třetí Jordan – student univerzity North Carolina.

Hotelové radovánky
Velké rivality mezi Sidneym Crosbym a Alexandrem Ovečkinem ve svém spotu využila zámořská NHL. Pár známých hráčů si během výletu užívá pohody na hotelu, zatímco Ovečkin si objednává jídlo, ostatní parťáci řádí a ničí vše kolem. Když si ruský sniper doobjedná, klidným hlasem potom řekne: "Na jméno Sidney Crosby." Když vše přivezou na pokoj mladému Kanaďanovi, ten se vzteky nezmůže na více než: "Ovečkin!"

Jak si vydělávají hvězdy sportovního nebe si přečtěte v deníku

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat