Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sportovní přenosy by mohly z ČT2 zmizet již za rok a půl

Sport

  16:57
PRAHA - Sportovní, divácky vyhledávané přenosy by z programu ČT2 mohly být přesunuty na novou digitální stanici ČT4 Sport podle některých názorů vedení ČT již ke konci příštího roku. Přesný termín ale zatím není stanoven.
Ilustrační foto

Ilustrační foto foto: AFP

Přesun přenosů na ČT4 Sport je jedním z důsledků nastupujícího zemského digitálního televizního vysílání, které divákům přinese nejen nové kanály, ale změní i podobu stávajících ČT1 a ČT2. Z ČT2 se tak časem zřejmě stane program zaměřený zejména na kulturu.

Přesun sportu z ČT2 na ČT4 Sport do konce roku 2009 by znamenal, že poslední velkou akcí přenášenou na ČT2 by bylo příští hokejové mistrovství světa. Tři velké události v roce 2010 - zimní olympiádu a hokejové a fotbalové mistrovství světa - už by vysílal ČT4 Sport.

Kromě těchto akcí ale ČT2 nabízí i přenosy hokejové a fotbalové ligy či fotbalové Ligy mistrů a Poháru UEFA. "Myslím si, že ten přesun bude podle mých představ a odhadů po Novém roce velmi dramatický, protože pak bude pokrytí ČT4 Sport větší," uvedl v rozhovoru pro server DigiZone.cz šéf redakce sportu ČT Otakar Černý.

Podle něj do roka zůstane na ČT2 fotbal, hokej, mistrovství Evropy, světa a olympiáda, plus výjimečné přenosy jako tenisový Davis Cup či Fed Cup. "Ale jinak se velmi brzo přesuneme se vším na ČT4 Sport," míní. Podle Černého nastane zlom, kdy se většina sportovních událostí původně vysílaných na ČT2 přesune na ČT4 Sport, do roka a půl. "Jsem přesvědčen, že to nastane na konci roku 2009," uvedl.

Podle mluvčího ČT Ladislava Štichy se ale v tuto chvíli ještě o konkrétním datu mluvit nedá. ČT vychází z toho, jakým tempem bude digitalizace pokračovat. Důležitý bude okamžik, kdy bude analogové vysílání zcela vypnuto a nahrazeno digitálním. Podle nařízení vlády by měl být poslední hlavní analogový vysílač vypnut do června 2012, do té doby digitální signál pokryje celou ČR.

"To bude okamžik, kdy drtivá většina lidí v ČR bude přijímat všechny čtyři programy ČT...Ve chvíli, kdy budou k dispozici všechny stanice všem divákům, by ani nemělo logiku, aby zůstával sport jinde než na speciálním kanále," poznamenal Šticha.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...