28. června 2011 19:37 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Sportovní svazy chtějí změnu: odvolat vedení ČSTV

Předseda ČSTV Pavel Kořan  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda ČSTV Pavel Kořan | foto: ČTK

PRAHA Zástupci sportovních svazů na dnešní schůzce požádali o svolání valné hromady Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV) v termínu od 10. do 30. září 2011. Jejím hlavním bodem má být odvolání výkonného výboru ČSTV a volba nového vedení. S usnesením souhlasilo všech 44 přítomných zástupců sportovních svazů.

Iniciativa Český sport 2011 se zavázala, že vytvoří i návrh nových stanov ČSTV, které by chtěla na valné hromady změnit. Hlavní novinkou by mělo být jednokomorové uspořádání se zastoupením sportovních svazů, tělovýchovných jednot a sportovních klubů.

Zástupci svazů odmítají případný prodej majetku ČSTV, k němuž by se přikláněl předseda ČSTV Pavel Kořan. Jedná se především o krkonošské zimní areály ve Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou a Harrachově.

ČSTV měl valnou hromadu už v dubnu v Nymburku, ale delegáti nerozhodli po bouřlivé debatě o budoucnosti Sazky, ani o změně stanov či názvu na Asociaci sportů ČR. Den po jejím skončení iniciativa sportovních svazů Český sport 2011 vyzvala vedení ČSTV k odstoupení a už tehdy požadovala svolání další valné hromady.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.