Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sportovní svazy z ČSTV chtějí sesadit Hušáka z vedení Sazky

Sport

  18:51
PRAHA - Valná hromada ČSTV by měla odhlasovat sesazení Aleše Hušáka z postu generálního ředitele Sazky. Jednomyslně se na tom shodli zástupci sportovních svazů sdružených v iniciativě Sport 2011.

Šéf Sazky Aleš Hušák foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

"Jednání se zúčastnilo 47 svazů sdružených v ČSTV a jednomyslně vyzvali své zástupce, aby na sobotní valné hromadě ČSTV hlasovali pro odvolání Aleše Hušáka z čela Sazky," potvrdil informaci LN šéf tenisového svazu a člen výkonného výboru ČSTV Ivo Kaderka. "Chtěli jsme ukázat, že Aleš Hušák nemá takovou podporu, jakou se prezentuje," dodal šéf veslařů Jiří Kejval.

Iniciativa Sport 2011 vznikla před několika týdny jako reakce na špatnou finanční situaci českého sportu. Do budoucna by měla fungovat jako platforma pro jednání ze státem, který ústy ministrů financí Miroslava Kalouska a školství Josefa Dobeše odmítl nadále jednat s vedením Českého svazu tělesné výchovy. Právě funkcionáři největšího sdružení podle předchozích vyjádření ministrů svými kroky umožnili současný úpadek Sazky.

ČSTV sdružuje 72 sportovních svazů. Zmíněná iniciativa má tedy nadpoloviční většinu v komoře sportovních svazů. Aby se k výzvě připojil celý ČSTV, musela by však pro odvolání hlasovat i komora sdružující regionální centra ČSTV. Tato komora ale dosud vyjadřovala Aleši Hušákovi i vedení ČSTV v čele s Pavlem Kořanem plnou důvěru.