Pondělí 30. listopadu 2020svátek má Ondřej 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Sportovní videa roku: závod s metrem, parády z fotbalu i tenisová show

Francouzští base jumpeři zdolávají nejvyšší budovu světa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francouzští base jumpeři zdolávají nejvyšší budovu světa. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Sportovní rok 2014 byl plný krásných gólů, překonaných rekordů i mnoha bizarností. Server Lidovky.cz pro vás sestavil následující výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se ve světě sportu letos urodilo. Pohodlně se usaďte, začínáme!

Výběr nejlepších sportovních videí roku 2014 může jen těžko začít něčím jiným než fotbalem. A ve fotbale se hraje hlavně na góly, kdo letos vstřelil ten nejkrásnější?

Další videa

Výběr nejlepších gólů fotbalu plážového však za svým travnatým kolegou nijak nezaostává. Neuvěřitelné technické finesy, nůžky téměř jako samozřejmost, dalekonosné pumelice, hodně písku. To vše najdete v následujícím videu. 

Aby byl náš výběr vyvážený, musíme dát slovo i gólmanům. Ochoa, Neuer, Buffon, Navas - zde je přehled toho nejlepšího, co se mezi tyčemi objevilo na světovém šampionátu v Brazílii.

Také nejlepší hokejová liga na světě, NHL, má ve svém archivu parádní kousky. Podívejte se na precizní nájezdy, ukázkové blafáky, geniální přihrávky a ty nejpřesnější střely, ale také na famózní zákroky gólmanů.

Závod s metrem i vypuštěný tenis

Velkou pozornost vzbudil v červenci rakouský tenista Andreas Haider-Maurer. Jeho „výkon“ na challengeru v Poznani je krásnou ukázkou toho, jak by se k zápasu a sportu obecně přistupovat nemělo. Za stavu 0:5 ve třetí sadě Haider-Maurer usoudil, že už nemá smysl hrát, a poslední gem zcela odchodil. Z tohohle si, děti, příklad neberte!

Jedním z nejoriginálnějších sportovních počinů roku 2014 byl „závod s metrem“. Princip je jednoduchý: vystoupit ze soupravy na jedné stanici, doběhnout co nejrychleji na další zastávku a do metra opět nastoupit. Londýnským běžcům se to povedlo, těm českým s malou pomocí redaktora Lidovek nakonec také...

„Je všude!“ křičí v úžasu tenisový komentátor. „A ještě umí tančit!“ dodávají fanoušci. Francouzský tenista Gael Monfils ví, jak pobavit. A to nejen chytrým tenisem podpořeným neuvěřitelným pohybem, ale i různými mimotenisovými aktivitami. Přinášíme vám jeho nejlepší kousky na kurtu, na to ostatní se podívejte zde.

Sledujte více

Red Bull, sport a adrenalin, to jde k sobě

Firma Red Bull je hlavním světovým partnerem (nejen) adrenalinového sportu. I když se nejedná o video z roku 2014, tenhle redbullovský „majstrštyk“ by rozhodně neměl zůstat zapomenut.

Znáte sportovní disciplínu zvanou base jumping? Pokud ne, přečtěte si o ní na wikipedii, nebo zhlédněte následující video. V hlavní roli nejvyšší budova světa Burj Chalífa v Dubaji.

Ale nonkonformní a adrenalinový sport nemusí být jen pod dohledem Red Bullu. Parkour  a freerunning jsou spíše životním stylem než sportem, to nic ale nemění na tom, že odvážné akrobatické kousky „zdolávačů staveb a měst“ si zaslouží pozornost. A v tomto videu najdete i českou stopu - na jednom ze záběrů jsou pražští parkouristé na Vyšehradě.

„Tohle sami doma nezkoušejte!“ prosí v úvodu autoři následujícího videa. „Slack line“ je balancování, chození a skákání na popruhu upevněném mezi dvěma body, často například stromy. Co když ale někoho napadne stromy vyměnit za dva horkovzdušné balóny a „slack“ provozovat kilometry nad zemí? Můžeme prozradit - ne každý se udržel...

A na závěr také jeden rekord. Američan Eric Smyth, jenž holduje bowlingu, sice není v Guinessově knize rekordů, ale to se brzy může změnit. Za jednu minutu totiž dokázal hodit na dráhy deset bowlingových koulí a všechny kuželky kromě jedné shodit! Koule si navíc podával sám a pokaždé házel na jinou dráhu. Bravo!

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Jak bude probíhat protest fanoušků organizovaný chuligány? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jak bude probíhat protest fanoušků organizovaný chuligány? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Jak bude probíhat protest fanoušků organizovaný chuligány? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...