Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Špotáková se má ještě co učit. V hodu na přesnost prohrála s trenérem

Barbora Špotáková se objevila na exhibici v Kladně.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Barbora Špotáková se objevila na exhibici v Kladně. | foto: Michal KrumphanzlČTK

KLADNO Jen chvíli je Barbora Špotáková v tréninkové skupině světového rekordmana Jana Železného a už nyní je jasné, že se bude mít čemu přiučit. Od nové sezony její nový kouč v pátek v Kladně na stadionu Sletiště předvedl, že nic neztratil ze svého umění, byť proti svěřenkyni házel na cíl.

Železný měl přesnou ruku, vlaječku ve vzdálenosti zhruba 32 metrů trefoval neomylně při exhibici v rámci finálového kola projektu Českého atletického svazu Atletika pro děti.

Oba slavní oštěpaři přišli v džínách, ale rozcvičku nezanedbali. "Dejte mi ještě chvilku, ať si neublížím a možná bych ten cíl dala trochu blíž," říkala s úsměvem Špotáková a dávala si velký pozor na bolavý loket, který ji trápil celou letošní sezonu.

Barbora Špotáková se objevila na exhibici v Kladně.

Dvořák absolvoval po třech a půl letech celý desetiboj
Ale bojovného ducha v sobě nezapřela. "Můžu ještě další hody?" zeptala se po šestém pokusu, když na Železného v přesném hodu nestačila. Zkoušela to snad osmkrát, ale nakonec stejně neuspěla.

Pouhých 34 centimetrů od cíle v podání Železného bylo nad její síly. Do souboje zasáhl v Kladně i bývalý světový rekordman v desetiboji a trojnásobný mistr světa Tomáš Dvořák, nyní kouč české atletické reprezentace. Ten absolvoval dokonce po třech a půl letech celý desetiboj Klubu sportovních novinářů, který byl v doprovodném programu sportovního odpoledne.

26 centimetrů mimo soutěž
V hodu na přesnost skončil až třetí, cíl minul v šesti pokusech o 105 centimetrů. "Takhle to ale nenechám," napodobil Špotákovou a házel, co mu síly stačily. Nakonec cíl trefil na těsných 26 centimetrů, ale už mimo soutěž.

Tomáš Dvořák se objevil na exhibici v Kladně.

V celém desetiboji nakonec posbíral 5594 bodů, přesně o 3400 bodů méně než při svém světovém rekordu před jedenácti lety, a vytvořil tak při jedenáctém ročníku rekord závodu.

Projekt Atletika pro děti v Kladně zakončil úspěšný rok. Poslední letošní akce se zúčastnilo zhruba 650 dětí a svou exhibici předvedli také atleti vrhači ze Sportovního klubu Jedličkova ústavu v Praze. Ti za svou snahu dostali od partnerů sportovního odpoledne šek na 40 tisíc korun.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....