10. listopadu 2008 12:55 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Špotáková sedmou nejlepší atletkou světa

Oštěpařka Barbora Špotáková při společném vystoupení s moderátorem Alešem Hámou v průběhu slavnostního vyhlašování ankety Atlet roku ČR.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oštěpařka Barbora Špotáková při společném vystoupení s moderátorem Alešem Hámou v průběhu slavnostního vyhlašování ankety Atlet roku ČR. | foto: ČTK

MONTE CARLO Čerstvá nejlepší atletka České republiky Barbora Špotáková se nedostala mezi trojici finalistek ankety o nejlepší světovou atletku sezony, jejíž výsledky budou vyhlášeny 23. listopadu na galavečeru v Monte Carlu. Olympijská vítězka a světová rekordmanka v hodu oštěpem obsadila mezi ženami podle počtu hlasů sedmé místo.

V mužské kategorii se do nejlepší trojice dostali podle abecedního pořadí vytrvalec Kenenisa Bekele z Etiopie, jamajský sprinter Usain Bolt a kubánský překážkář Dayron Robles. V ženách se o nejlepší atletce sezony rozhodne mezi etiopskou vytrvalkyní Tiruneš Dibabaovou, ruskou tyčkařkou Jelenou Isinbajevovou a keňskou běžkyní Pamelou Jelimovou. Jasným kandidátem na prvenství je trojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman Bolt, mezi ženským triem však jednoznačná favoritka není.

Volba mezi členy IAAF, funkcionáři, trenéry, novináři i veřejností na internetu byla zahájena 13. října a skončila v neděli o půlnoci. Odborníci odevzdali 1512 hlasovacích lístků, fanoušci zaslali celkem 493.353 hlasů, ale jejich podíl na konečném pořadí je maximálně třicetiprocentní.

Výsledky od 4. do 10. místa:
Muži: 4. Saladino (Pan./dálka), 5. Gebrselassie (Et./maraton), 6. Wanjiru (Keňa/maraton), 7. Thorkildsen (Nor./oštěp), 8. Clay (USA/desetiboj), 9. Merritt (USA/400 m př.), 10. Silnov (Rus./výška).

Ženy: 4. Campbellová-Brownová (Jam./200 m), 5. Walkerová (Jam./400 m př.), 6. Viliová (N.Zél./koule), 7. Špotáková (ČR/oštěp), 8. Vlašičová (Chorv./výška), 9. Galkinová-Samitovová (Rus./3000 m př.), 10. Mbangová (Kam./trojskok).

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ R&D ODDĚLENÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Zlínský kraj
nabízený plat: 42 000 - 65 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz