2. června 2017 16:25 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Spousta tenistek mě zve na kafe. Navrátilová se málem rozbrečela, řekla Kvitová

Petra Kvitová se usmívá na tiskovce po návratu z French Open. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová se usmívá na tiskovce po návratu z French Open. | foto: ČTK

PRAHA Petra Kvitová se vrátila z Paříže domů. Česká tenistka ve francouzské metropoli prožila dojemný návrat na kurty po zranění levé ruky. Na grandslamovém Roland Garros dokonce vyhrála zápas. Teď se začne chystat na Wimbledon.

Kvitová s trenéry Jiřím Vaňkem a Davidem Vydrou, a také jejím operatérem Radkem Kebrlem z Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou, usedli na stejném místo jako loni 23. prosince.

Tehdy se dvojnásobná wimbledonská šampionka poprvé ukázala veřejnosti po loupežném přepadení v jejím prostějovském bytě.

Tentokrát se k nim připojila rovněž fyzioterapeutka Milada Kukačková, která s Kvitovou strávila mnoho hodin při rozcvičování vážně poraněné levačky.

Před Vánoci v areálu pražské Sparty slibovala, že se k milovanému tenisu vrátí. Neuplynulo ani půl roku a stalo se. „Úkol je splněn, pohádka skončila. Teď začíná obvyklá práce,“ prohlásila po vyřazení ve 2. kole pařížského grandslamu.

V prvním zápase porazila Julii Boserupovou 6:3, 6:2. Bethanii Mattekové-Sandsové poté podlehla po dvou tie-breacích 6:7, 6:7.

V pátek se o své čerstvé dojmy a také plány na příští období podělila na tiskové konferenci.

„Vracím se do tenisového kolotoče, doufám, že se teď budeme potkávat už jen po tenisových úspěších,“ řekla.

S radostí zavzpomínala na vřelá přivítání od soupeřek v Paříži: „Spousta z nich mě zvala na kafe. V šatně za mnou přišla Martina Navrátilová. Objala mě a říkala, že radši nebude nic říkat, aby se nerozbrečela.“

S doktorem Kebrlem a fyzioterapeutkou Kukačkovou si vybavila zlomové chvíle pětiměsíční léčby a rehabilitace.

„Kdyby mi v prosinci jakýkoliv jiný pacient s podobnou újmou řekl, že chce hrát v květnu na Roland Garros, považoval bych ho za blázna,“ řekl Kebrle. On i Kukačková tenistku chválili a označili ji za ideální pacientku.

Petra Kvitová ve 2. kole French Open.
Petra Kvitová na French Open.

Kvitová vesele vtipkovala o hecování se svými nejbližšími pomocníky Vaňkem a Vydrou. Aby tenistku popíchli v úsilí o návrat, slíbili na jaře zvládnout zvláštní úkoly. Vaněk po tvrdém tréninku v Paříži vzepřel vleže na lavici 112 kilo. Vydra řekl, že si s Kvitovou zatančí.

„Přitom tancování úplně nenávidím,“ tvrdí. „Tančil jsem asi třikrát v životě. Když někoho vidím tancovat, cítím se trapně i za něj.“

A kdy tedy on splní svůj závazek? „Ideálně na wimbledonském bále pro šampiony,“ prohlásil s úsměvem.

Po antukovém podniku v Paříži startuje travnatá část sezony, v níž bývala Kvitová nejúspěšnější. Kouč Vaněk oznámil, že v přípravě na Wimbledon nastoupí jeho svěřenka na turnaji v Birminghamu.

Lidovky.cz
M.Halasek Nejkrásnější tenistka na okruhu. 7:47 3.6.2017
I. Jemelka detinske .... 23:28 2.6.2017

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!