14. února 2015 14:13, aktualizováno  14:56 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Už jen dva roky rekordů a srandiček. Bolt ukončí kariéru po MS 2017

Jamajští běžci Usain Bolt (vlevo) a Warren Weir  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jamajští běžci Usain Bolt (vlevo) a Warren Weir | foto: Reuters

LONDÝN Šestinásobný olympijský vítěz Usain Bolt plánuje ukončit atletickou kariéru v roce 2017 po mistrovství světa v Londýně. Jamajský sprinter by se chtěl v posledním roce kariéry soustředit už jen na závod na stometrové trati.

Osmadvacetiletý Bolt původně plánoval skončit po olympijských hrách v Riu v roce 2016, ale změnil plány. „Sponzor mě požádal, jestli bych nemohl pokračovat ještě další rok. Už jsem to probral s trenérem a budu se koncentrovat jen na stovku a na to, abych se rozloučil vítězně,“ uvedl v rozhovoru pro britský list Daily Mail.

ČTĚTE VÍCE

Držitel světového rekordu na stovce i dvoustovce se chce po slabším posledním roce letos vrátit na sprinterský vrchol na světovém šampionátu v Pekingu a rozšířit zde svou sbírku osmi zlatých medailí z MS. Loni běžel jen třikrát, z toho jednou ve štafetě. Na vině byla operace levé nohy a následné potíže s kolenem.

Lidovky.cz, ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.