Bolt zaběhl první stovku v sezoně za 10,09, vyhrál jen těsně

10:06
GEORGE TOWN (Kajmanské ostrovy) - Světový rekordman Usain Bolt zaběhl první stovku v sezoně za 10,09 sekundy. Na středečním atletickém mítinku na Kajmanských ostrovech rozhodla o prvenství šestinásobného olympijského vítěze až cílová kamera, jamajského krajana Kemara Baileyho Colea porazil jen o šest tisícin.

Usain Bolt se raduje z vítězství foto: Reuters

Bolt uznal, že se mu závod nepovedl. "Necítil jsem se příliš silný ani na startu ani na prvních padesáti metrech. Nebyl to normální závod, musíme to rozebrat s trenérem," citovala ho agentura AFP. V minulých dnech měl šestadvacetiletý Bolt problémy se stehenním svalem, kvůli nimž vynechal i domácí mítink v Kingstonu. Tam vyhrál stovku Američan Tyson Gay a časem 9,86 jako první v sezoně prolomil hranici deseti sekund.

Do čela letošních světových tabulek ženské stovky se dostala Carmelita Jeterová. Pod 11 sekund ještě před ní v sezoně nikdo neběžel, americká sprinterka zvládla na Kajmanských ostrovech rovinku za 10,95. Nejlepší čas roku vyrovnal Jamajčan Hansle Parchment, který vyhrál 110 metrů překážek časem 13,25 sekundy.

Atletický mítink v George Townu (Kajmanské ostrovy)