Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sprinter Powell na mistrovství světa nebude. Svaz ho vyškrtl

Sport

  14:46
BERLÍN - Sprinter Asafa Powell se podle agentury AP nezúčastní mistrovství světa v Berlíně. Jamajský svaz dnes požádal mezinárodní federaci IAAF o jeho vyškrtnutí ze startovních listin kvůli neúčasti na povinném soustředění v Norimberku. O žádosti jamajského svazu informoval generální sekretář IAAF Pierre Wiess.

Asafa Powell foto: AFP

Svaz chce také nechat vyškrtnout olympijské šampionky sprinterku Shelly-Ann Fraserovou a překážkářku Melanii Walkerovou, které stejně jako Powell nebyly na přípravném kempu. Místo toho spolu s bývalým světovým rekordmanem trénovaly v italském Lignanu. Vyřazení se týká ještě Brigitte Fosterové-Hyltonové, Shericky Williamsové a Kaliese Spenceové.

Podle prezidenta svazu Howarda Arise byla účast na kempu podmínkou startu na šampionátu. Přípravy v Norimberku se zúčastnil i trojnásobný zlatý medailista z olympiády v Pekingu Usain Bolt, který s Powellem a Američanem Tysonem Gayem patří k hlavním adeptům na medaili ze závodu na 100 metrů.

Definitivní rozhodnutí o startu šestice jamajských atletů musí podle AP padnout nejpozději ve čtvrtek. Šampionát v Berlíně začne v sobotu.

Jamajský svaz před startem šampionátu postihla už druhá nominační kontroverze. Na domácím šampionátu měli sprinteři Sheri-Ann Brooksová, Yohan Blake, Marvin Anderson a čtvrtkaři Lanceford Spence s Allodinem Fothergillem pozitivní test na stimulant methylxantin. Protože však antidopingová komise nemohla jasně určit, zda skutečně užívali zakázané látky, atleti nebyli potrestáni a mistrovství se zúčastní.

Autor:

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...