Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Srazil ho Cavendish. Měl by být diskvalifikován, říká Veelers

Sport

  11:29
SAINT-MALO (Francie) - Nizozemský cyklista Tom Veelers po úterním pádu v dojezdu 10. etapy Tour de France žádal diskvalifikaci Marka Cavendishe, který jej srazil. Elitní britský spurtér poslal Veelerse k zemi v rychlosti okolo 60 kilometrů, Nizozemec z havárie vyvázl s odřeninami a rozříznutým pravým kolenem.

Zleva Greipel, Cavendish a Kittel. foto: Reuters

"Potlučený a poškrábaný úplně ze všech stran. Ale jo, jsem v pořádku," ujistil jezdec stáje Argos-Shimano.

Po zhlédnutí videa nabyl přesvědčení, že nehodu jednoznačně způsobil Cavendish. "Měl by být (z etapy) diskvalifikován. Žádám přinejmenším omluvu," řekl osmadvacetiletý Veelers. Na zemi skončil krátce poté, co připravil pozici pro pozdějšího etapového vítěze Marcela Kittela.

"Přenechal jsem vedení Marcelovi, a když jsem udělal svoji práci, šel jsem z cesty. Cavendish se snažil natlačit vlevo, nejspíš ve snaze ho následovat. Dotkl se mých řídítek a shodil mě z kola," popsal Veelers.

Reportérovi vzal mikrofon

Cavendish se musel spokojit s třetím místem, a přestože se za incident omluvil, odmítl, že by se jednalo o úmysl. Za pravdu mu dali i rozhodčí, kteří ho po prostudování záznamu nijak netrestali.

"Pokud se někdo snaží navodit něco jako 'Hele, Mark Cavendish, to vypadá na nebezpečný sprint', tak je úplně mimo," hájil se Cavendish, když odpovídal na opakované otázky novinářů na okolnosti nehody a zda cítí vinu. V jednu chvíli mu došla i trpělivost a sebral jednomu z reportérů mikrofon. Později jej ale vrátil.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat