21. července 2014 8:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tenista Troicki je zpět po dopingovém trestu. Pomohl mi Djokovič, říká

Davis Cup: Srbsko - Česko (Viktor Troicki) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Davis Cup: Srbsko - Česko (Viktor Troicki) | foto: ČTK

GSTAAD Srbský tenista Viktor Troicki se vrací na kurty po trestu za porušení pravidel o dopingu. Zákaz startu mu vypršel v pondělí a hned při nejbližší možné příležitosti obdržel divokou kartu od švýcarských pořadatelů v Gstaadu.

Jeho prvním soupeřem bude osmý nasazený Rakušan Dominic Thiem, aktuálně 55. hráč světa, Troicki se vrací jako číslo 842 v pořadí ATP. Nejvýše v kariéře byl v červnu 2011 dvanáctý.

Pomohl mi Djokovič, nikdy mu to nezapomenu

Osmadvacetiletý Troicki si odpykal roční trest za to, že při loňském dubnovém turnaji v Monte Carlu neodevzdal požadovaný vzorek krve. Odmítl tehdy odběr s vysvětlením, že se necítí dobře. I když si pak nechal vzít krev druhý den, za porušení pravidel byl potrestán nejprve na 18 měsíců, arbitrážní soud CAS mu posléze zákaz o půl roku zkrátil.

ČTĚTE VÍCE

"Upřímně řečeno, byl to těžký rok. Bylo složité to zvládnout zejména psychicky, ale postupem času jsem se začal připravovat a trénovat a soustředil se na comeback," řekl Troicki televizní stanici CNN. Prý mu velmi pomohl kolega z daviscupového týmu Novak Djokovič, s kterým trénoval. "V týdnech přípravy mě vždycky pozval. Udělal toho pro mě moc a nikdy na to nezapomenu," dodal Troicki.

Lidovky.cz, ČTK