Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Štafeta biatlonistů skončila pátá, pro senzační bronz si dojeli Kanaďané

Sport

  15:00aktualizováno  16:50
OSLO/PRAHA - Až do poslední střelby bojovali čeští biatlonisté o medaili ve štafetě na MS v Oslu, nakonec však skončili pátí. Zlato stejně jako v pátek v ženách získali Norové, stříbrní skončili Němci. Senzační třetí místo získali Kanaďané. Češi tak vyrovnali své nejlepší umístění z MS 2007 v italské Anterselvě.

Ondřej Moravec (vlevo), Jaroslav Soukup (vpravo) a spol vyrovnali nejlepší český výsledek ve štafetě na MS. foto: Český biatlon - Petr Slavík

Charvátová po svém selhání nemluvila. Nepochválím ji, řekl kouč Vítek

Češi předvedli jednu z nejlepších štafet. Velkou zásluhu na tom měl pátý muž z vytrvalostního závodu Michal Krčmář, který závod rozjížděl.

Na střelnici dobíjel jen jednou a předal Jaroslavu Soukupovi štafetu na třetím místě jen sedm sekund za vedoucími Němci.

Online přenos si přečtěte ZDE

Také Soukup minul jen jen jednou a po rychlém dobití předal Ondřeji Moravcovi na pátém místě se ztrátou pouhých 10 sekund na vedoucí Nory. „Zatím střílíme suprově, tak snad to tak bude pokračovat!“ řekl Soukup.

Moravec však musel na stojce hned třikrát dobíjet a vedoucí trojice se mu vzdálila na rozdíl minimálně 40 sekund.

Finišman štafety Michal Šlesingr
MS v biatlonu 2016 v Oslo - Michal Krčmář.

„Byl to boj o každý metr na trati, rozhodlo se na střelnici, kde se mi to bohužel nepodařilo dostřelit hned. Dát to na osm ran je trestuhodný “ přiznal Moravec.

Muži - štafeta 4x7,5 km:

1. Norsko (Björndalen, T. Bö, J. Bö, Svendsen) 1:13:16,8 hod. (0 tr. okruhů+6 dobíjení), 2. Německo (Lesser, Doll, Peiffer, Schempp) -11,5 (0+5), 3. Kanada (Ch. Gow, Smith, S. Gow, Green) -23,4 (0+5), 4. Rakousko -53,5 (1+10), 5. Česko (Krčmář, Soukup, Moravec, Šlesingr) -54,4 (0+7), 6. Rusko -1:06,4 (1+7), 7. Švédsko -1:06,6 (0+10), 8. USA -1:27,3 (0+5), 9. Francie -1:57,7 (0+10), 10. Švýcarsko -2:05,8 (0+7)

Finišman Michal Šlesingr tak mohl doufat jen v kolaps jednoho ze tří vedoucích mužů, což se však nestalo. V cíli ztratil na Kanaďany 43 sekund a prohrál i souboj ve finiši o čtvrté místo s Rakušanem Landentingerem.

„Hezký výsledek, za který se nestydíme. Jenom mě trošku mrzí závěr, že jsem nakonec neurval čtvrté místo,“ uvedl Šlesingr.

Česká štafeta pátou příčkou zopakovala své maximum z Anterselvy 2007 a o jedno místo si vylepšila výsledek z loňského šampionátu v Kontiolahti.

Čtvrté zlato a druhé ve štafetě oslavili na domácím mistrovství světa v Oslu Norové, které dovezl do cíle Emil Hegle Svendsen.

Lídr týmu Ole Einar Björndalen tak vybojoval už svůj jubilejní dvacátý titul mistra světa.

Autor: