20. listopadu 2011 15:27 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Štafeta se bez Bauera trápila. Byla dvanáctá

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační foto | foto: ČTK

SJUSJÖN České kvarteto běžců na lyžích Jiří Magál, Martin Jakš, Ondřej Horyna a Dušan Kožíšek skončilo v prvním štafetovém závodu sezony ve Sjusjönu dvanácté. Vyhrálo domácí Norsko s finišmanem Petterem Northugem.

Česká štafeta bez nemocného Lukáše Bauera odpadla z vedoucí skupinky už na prvním desetikilometrovém úseku klasickou technikou, po němž Jiří Magál předal Martinu Jakšovi na devátém místě s patnáctisekundovým odstupem. Jakš posunul tým na osmé místo, nicméně na nejlepší ztrácel už téměř půl minuty.

Mimo elitní desítku se české družstvo propadlo na bruslařských úsecích Horyny a Kožíška, jenž finišoval jako dvanáctý z šestnácti štafet, které dokončily. Na vítěze Češi ztratili 1:21,1 minuty.

ČTĚTE TAKÉ

Favorizované Norsko dovedl k triumfu dvojnásobný olympijský vítěz a sedminásobný mistr světa Northug, jenž podle očekávání ovládl spurt osmičlenné skupiny. Druhý skončil tým Norsko III, třetí byli Švédové.

Domácí štafety dominovaly také závodu žen. Elitní kvarteto s finišmankou Marit Björgenovou, vítězkou sobotní volné desítky, porazilo o 26 sekund Norsko II. Třetí skončily s odstupem 39,1 sekundy Finky. České běžkyně ve Sjusjönu, který nahradil původně plánovaný Beitostölen, nestartovaly. Světový pohár pokračuje za týden ve finském Kuusamu.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SERVISNÍ TECHNIK JUNIOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč