10. prosince 2017 15:30, aktualizováno  16:19 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Štafetu žen v Hochfilzenu ovládly nepřekvapivě Němky. Češky šesté

Markéta Davidová po svém štafetovém úseku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Markéta Davidová po svém štafetovém úseku. | foto: Český biatlon - Petr SlavíkReuters

HOCHFILZEN České biatlonistky doběhly ve štafetě na Světovém poháru v Hochfilzenu šesté, na stupně vítězů ztratily půl minuty. O ještě lepší umístění je připravila střelba Jessiky Jislové, která musela po položce vestoje na trestné kolo. Šestý závod Světového poháru za sebou vyhrály německé biatlonistky, i když nenasadily hvězdu závodů v Östersundu Denise Herrmannovou.

Závody SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):

Ženy - štafeta 4x6 km: 1. Německo (Hinzová, Hildebrandová, Hammerschmidtová, Dahlmeierová) 1:14:36,4 (0+9), 2. Ukrajina (Vita Semerenková, Džymová, Valj Semerenková, Pidhrušná) -44,9 (0+5), 3. Francie (Dorinová Habertová, Aymonierová, Braisazová, Bescondová) -1:04,5 (2+13), 4. Rusko -1:09,0 (0+9), 5. Švýcarsko -1:25,7 (2+12), 6. ČR (Puskarčíková, Jislová, Davidová, Vítková) -1:34,1 (1+12).

Při absenci zdravotně indisponované Gabriely Koukalové nastoupily Češky v sestavě Eva Puskarčíková, Jislová, Markéta Davidová a Veronika Vítková. Puskarčíková prožívala těžké chvíle po položce vestoje, kdy jediný nesklopený terč při dobíjení trefila až napotřetí.

„Když jsem střílela potřetí, tak jsem se trochu rozklepala, musela jsem si zadřepovat. Naštěstí jsem to trefila a nemusela jsem na trestné kolo,“ řekla po doběhu České televizi. Díky rychlému závěrečnému kolu ale předávala jako pátá s půlminutovou ztrátou na čelo.

Po trestném kolu Jislové při položce vestoje se Češky v polovině závodu propadly na 11. místo a ztrácely minutu a půl. „Myslím si, že Jessica měla asi nejhorší podmínky na střelbu,“ řekl České televizi na její adresu trenér českých biatlonistek Zdeněk Vítek.

Na rozdíl od stíhacího závodu, při kterém sedmkrát minula, se tentokrát na střelnici dařilo dvacetileté Davidové. Při štafetovém křtu ohněm netrefila jen úvodní ránu vestoje a předávala jako sedmá se ztrátou 13 sekund na čtvrté Rusky. „Já jsem si řekla, že mě nějakých pět malých černých teček nemůže rozhodit a že na ně mám osm nábojů,“ poznamenala po závodě.

Finišmanka Vítková vyčistila všechny terče vleže, ale odstup na čelo zůstával přibližně stejný. Vestoje dobila jednu netrefenou ránu napodruhé a dovezla českou štafetu na šesté pozici. V běhu se dnes necítila nejlépe. „Jsem ráda, že jsem se vůbec dostala do cíle, protože dneska mě tělo moc neposlouchalo a měla jsem toho plné zuby. Dalo se o to pódium bojovat, ale já jsem se dneska hodně vytrápila na trati,“ řekla.

Vítězné Němky.
Finišmenka Veronika Vítková.

Trenér Vítek hodnotil konečné šesté místo pozitivně. „Myslím si, že pro dnešek to byl velice dobrý výkon. Musím holky pochválit, že to uhrály, jak to uhrály,“ uvedl.

Pořadí na stupních vítězů bylo v Hochfilzenu stejné jako před deseti měsíci na světovém šampionátu. Za německou finišmankou Laurou Dahlmeierovou doběhly s odstupem bezmála 45 sekund Ukrajinky. Třetí skončily Francouzky, i když musely absolvovat dvě trestná kola.

Světový pohár pokračuje čtvrtečním sprintem žen ve francouzském Annecy.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!