Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Stále mě ohromuje, kolik lidí táta oslovil, říká Lendlova dcera

Sport

  16:29
PRAHA - Zápal pro hru a smysl pro humor zdědila Marika Lendlová po otci. Nejstarší z pěti dcer bývalého prvního hráče světa Ivana Lendla hrávala tenis a golf, oba sporty má ráda a v současnosti pracuje v tenisovém prostředí. Nyní je Marika na návštěvě v České republice, do Prahy přijela poprvé od svých osmi let, aby otevřela výstavu plakátů Alfonse Muchy, které nashromáždil její otec.

Dcera legendárního tenisty Ivana Lendla Marika Lendlová na výstavě plakátů Alfonse Muchy, které nashromáždil její otec foto: Mafra - Michal Šula

Při té příležitosti řekla, že má stejně jako osminásobný grandslamový vítěz vášeň pro sport. "Absolutně! Miluji tenis a golf i americký fotbal. Tenis byl mojí první láskou, golf jsem hrála na univerzitě a teď pracuji v tenisu. Je to něco, co s tátou a celou rodinou spolu sdílíme," řekla. Ve svých dvaadvaceti letech Marika stále na každém kroku zjišťuje, co všechno Ivan Lendl v tenisu dokázal. "A teď v Česku je to ještě intenzivnější," přitakala. "Je stále ohromující, kolik lidí táta oslovil. Je to vždy úžasné zjištění," doplnila.

Lendl se oženil s Američankou Samanthou Frankelovou a spolu vychovávají pět dcer. Vedle nejstarší Mariky se jim narodily ještě dvojčata Isabella a Carolina, Daniela a Nikola Antonie. "Táta byl přísný otec, ale v dobrém smyslu. Chtěl z nás vychovat dobré lidi. Je milujícím tátou a jsem šťastná, že je mým otcem," řekla Marika. Tenis hrála Marika do dvanácti let, pak se ale více věnovala golfu. "Byly mi čtyři roky v době, kdy táta skončil s tenisem. Následně propadl golfu, takže jsme s ním byli pořád na golfovém hřišti a láska k němu přešla i na nás," vyprávěla Lendlová.

S golfem už skončila. Dvakrát musela na operaci s loktem

Její mladší sestra Isabelle by měla v půlce srpna hrát na Dýšině turnaj okruhu LET. Marika už s golfem skončila. Dvakrát musela na operaci s loktem, přičemž po jedné z nich měla na více než rok nařízen klid. "Bylo těžké se dostat zpět, ale byl to impulz vydat se jiným směrem," řekla Marika Lendlová. Uplatnila se nyní v mezinárodní marketinkové tenisové společnosti IMG a pracovala třeba na turnaji v Miami.

Po otci podle svých slov zdědila zaujetí pro sport jako takový. "Soutěživost máme všechny stejnou a velkou a také zaujetí pro věci, které rády děláme," řekla Marika. Po otci má prý také neotřelý smysl pro humor. "To rozhodně," zasmála se a ještě jednu věc našla společnou - zamilovala se do německých ovčáků. V Praze hovořila Marika pouze anglicky. Česky totiž umí Lendlova dcera jen pár slov.

"Táta mluvil česky, máma francouzsky, ale vyrůstala jsem v USA, proto jsem se toho moc nenaučila," řekla Marika. "Na svůj český původ jsem ale hrdá." Lendl je od loňského roku úspěšným trenérem Skota Andyho Murrayho, Marika aktuálně druhého hráče světa díky tomu dobře zná. "Andy je fajn kluk a s jeho přítelkyní (Kim Searsovou) jsme teď dobré kamarádky," řekla Lendlová.

Autor: