Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Skandálem opepřili tenisové léto, teď se z nepřátel stanou parťáci

Davis Cup

  11:59
PRAHA - Sportovní osud někdy svede dohromady nečekané. Na asijské tenisové exhibiční lize přivedl do jednoho týmu Švýcara Stana Wawrinku a Australana Nicka Kyrgiose, z nichž se před pár měsíci stali velcí rivalové. Nyní by se měli podporovat a bojovat za výběr Singapore Slammers bok po boku.

Je to tam! Stan Wawrinka oslavuje vítězství nad Verdascem. foto: Reuters

„Kokkinakis spal s tvou přítelkyní. Promiň, že ti to říkám, kámo.“

Dvě věty, které opepřily jinak poklidné tenisové léto. Vzbudily emoce, vyhrocené reakce, padaly kvůli nim tresty.

Pronesl je australský drzoun Kyrgios při vyhroceném zápase v Montrealu ke svému soupeři Wawrinkovi. Mluvil o svém krajanovi Thanasi Kokkinakisovi a Donně Vekičové, přítelkyni švýcarského tenisty.

Wawrinku tím - pochopitelně - naštval. Hádal se s Kyrgiosem po zápase v šatně. Jeho omluvu nepřijal. „Tohle bych neřekl ani nejhoršímu nepříteli. Je až neuvěřitelné, jak někdo může klesnout tak hluboko... Doufám, že neunikne trestu,“ reagoval na Twitteru.

Zdálo se, že mezi dvěma tenisty vyrostla propast, která jen tak nezmizí.

Osud však občas pojí zdánlivě neslučitelné.

Konflikt měli už dříve

Když se na poslední chvíli z asijské ligy IPTL odhlásil Novak Djokovič, musel někdo jeho místo v týmu Singapore Slammers po boku Karolíny Plíškové či právě Kyrgiose zaujmout.

A náhradníkem se stal... ano, Wawrinka.

Švýcar a Australan spolu mají bojovat v soutěži, kde tenisté z jednoho týmu sdílí během zápasů lavičku, z níž povzbuzují hráče, který je zrovna v akci.

Zatím není zřejmé, jestli se oba potkají už při první zastávce IPTL v japonském Kóbe, nebo až později.

Kyrgios a Tomic jsou idioti, promluvím jim do duše, sjela tenisty legenda Norman

Idylické shledání to však zřejmě nebude. Mezi oběma proběhl konflikt už dříve, po utkání 1. kola na červnovém turnaji v Queen’s Clubu.

Wawrinka zvítězil 6:3, 6:4 a Kyrgios si následně stěžoval, že mu už týden není dobře a vůbec tehdy na kurtu nechtěl být.

„To mě nepřekvapilo. Když si čtete rozhovory s ním, vždycky toho navykládá hodně. Před zápasem jsem četl, jak říkal, že je připravený a těší se na tu výzvu. A najednou mu bylo špatně,“ všiml si Wawrinka.

Byla to však jen slabá předehra ke skandálu, který propukl v srpnu. Kyrgios za něj dostal pokutu od ATP a podmínečný zákaz startu, australský kapitán Wally Masur ho opomenul v nominaci na semifinále Davis Cupu.

Teď má šanci zjitřené vztahy urovnat. Ale dojde k tomu?

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!