30. května 2011 10:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šťastný Kreuziger, ale ... 5. místo by bylo lepší

Roman Kreuziger na Giro d´Italia. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Kreuziger na Giro d´Italia. | foto: www.proteam-astana.com

MILÁN Třebaže Roman Kreuziger myslel před cyklistickým závodem Giro d'Italia i na celkové vítězství, šesté místo znamenající historicky nejlepší výsledek z pohledu české cyklistiky jej nakonec uspokojilo. A spokojení byli podle jeho slov i šéfové ze stáje Astana, za kterou pětadvacetiletý Čech jezdí.

"Páté místo by bylo lepší, ale nemůžu být nespokojen. Nechal jsem v závodě maximum," ujistil Kreuziger na svém webu. Od pátého místa jej dělilo 23 sekund, bezpečně alespoň vyhrál kategorii jezdců do 25 let. Celkového umístění si cení. Má pro něho prý rozhodně větší hodnotu než deváté místo z Tour de France, které dobyl ve Francii v roce 2009 i loni.

DÁLE K GIRU D´ITALIA

"Tady byla oproti loňsku daleko větší konkurence," poznamenal Kreuziger. "Přijeli sem všichni šéfové Astany a jsou spokojeni. Vyhráli jsme týmy, jednu etapu, já mám bílý dres a celkově jsem šestý. Určitě je to hodně slušné," bilancoval Kreuziger. Věřil si v závěrečné časovce i na pokoření celkově pátého Joaquína Rodrígueze ze Španělska, ale měl i zároveň obavy z Rusa Denise Meňšova.

"Ten mě neskočil. Rodríguezovi jsem po deseti kilometrech dával 30 vteřin. Myslel jsem, že to klapne, ale nedá se nic dělat. Zajel to asi nad očekávání dobře, ale i já jsem se svým výkonem spokojený. V časovkách jsem se prokazatelně zlepšil, za což vděčím lidem z týmu, z firmy Specialized a trenérovi," řekl Kreuziger.

Giro, které bylo považováno za jeden z nejtěžších závodů posledních let, dojel úspěšně i přes velkou krizi, kterou si prošel v etapě na Zoncolan. "Vědělo se, že mi nebude vyhovovat, a koupil jsem tam nejvíc. Ale utvrdil jsem se v tom, že jdu pořád nahoru a během dvou nebo tří let se můžu dostat do absolutní špičky," věřil Kreuziger.

Roman Kreuziger na Giro d´Italia.

Po náročném závodě se cítil dobře. I přesto, že poslední tři dny bojoval s těžkým nachlazením. "Ale na můj výkon to žádný vliv nemělo," ujistil Kreuziger. Pokud se dá zdravotně dohromady, pojede v Itálii i další závod. "Ve čtvrtek kritérium v Brescii, pak se na pár dní zastavím v Čechách. No, a jestli budu zdravotně v pořádku, tak brzy vyrazím na vysokohorské soustředění směrem k Tour," nastínil Kreuziger své plány.

Definitivně tak potvrdil, o čem již v průběhu Gira přemítal. Že by na startu druhého hlavního etapového vrcholu sezony na silnici nerad scházel. "Jestli budu v pořádku, rád bych jí jel. Tým nechává rozhodnutí jen na mně," uzavřel Kreuziger.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!