Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Štěpánek celou noc nespal, bál se, že nepojede do Ria. Nakonec si zahraje s Rosolem

Sport

  17:45
PRAHA - Dva nové páry pro čtyřhru vytvořili tenisté pro olympijské hry v Riu de Janeiro. V Brazílii zkusí bojovat o medaile Radek Štěpánek s Lukášem Rosolem a Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou.

Sobotní daviscupový pár Radek Štěpánek, Lukáš Rosol spolu bude hrát čtyřhru i v Riu. foto: ČTK

Virus zika vystrašil Berdycha i Plíškovou. Oba odmítli start na olympiádě v Riu

Změny v české nominaci vznikly poté, co v sobotu oznámili Tomáš Berdych a Karolína Plíšková, že do Ria nepojedou kvůli obavám z viru zika. Berdych přitom měl hrát debla se Štěpánkem a Plíšková s Šafářovou.

Nové dvojice již byly oficiálně nahlášeny Českému olympijskému výboru i Mezinárodní tenisové federaci (ITF).

„Sportovní komise tenisového svazu (ČTS) rozhodla, že postaví nejsilnější dostupný mužský deblový pár ve složení Štěpánek, Rosol. Hodiny nejistoty jsou v tuto chvíli vyřešeny a Štěpánek jede na olympiádu,“ oznámil Karel Tejkal, mluvčí daviscupového týmu, po čtvrtfinálové prohře tenistů s Francií v Třinci.

Sedmatřicetiletému Štěpánkovi reálně hrozilo, že na olympiádu nepojede, protože do dvouhry se nedostal a doufal v boj o medaili s Berdychem ve čtyřhře.

„Jsem rád, že to dobře dopadlo a můžu se lvíčkem na prsou odjet na olympiádu. Mám z toho velkou radost a momentálně je to i obrovská úleva, celou noc jsem kvůli tomu nespal,“ řekl Štěpánek médiím. „S Radkem se na olympiádu těším a jedeme tam bojovat o medaili,“ vyhlásil Rosol.

Lukáš Rosol a Radek Štěpánek proti Nicolasi Mahutovi a Pierreu-Huguesu...
Nicolas Mahut a Pierre-Hugues Herbert (zády) z Francie se radují z výhry nad...

O čtyřhru tak přijde Jiří Veselý, který měl hrát původně s Rosolem. Veselého ale čeká dvouhra stejně jako Rosola, Petru Kvitovou, Šafářovou a Strýcovou. Čtyřhru budou hrát i stříbrné medailistky z Londýna 2012 Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou.

Teoreticky by Česko mohlo mít zastoupení i ve smíšené čtyřhře, do které se bude přihlašovat 9. srpna v Riu z hráčů, kteří už jsou na olympiádě.

V úvahu tak nejspíše připadá Štěpánek s někým ze čtveřice Šafářová, Strýcová, Hlaváčková, Hradecká. „Předjímat s kým je hodně předčasné,“ řekl Štěpánek.

Autor:

Mohlo by vás zajímat