21. září 2018 13:29 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Štěpánek poodhalil další jméno na své rozlučce. Po Djokovičovi a Paesovi se v Praze představí Haas

Němec Tommy Haas se představí na rozlučce Radka Štěpánka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Němec Tommy Haas se představí na rozlučce Radka Štěpánka | foto: Reuters

PRAHA Bývalý druhý hráč světového žebříčku Tommy Haas doplní sestavu při rozlučce tenisty Radka Štěpánka s kariérou. Němec se 18. října v pražské O2 areně na akci Český lev se loučí přidá k letošnímu vítězi Wimbledonu a US Open Novaku Djokovičovi ze Srbska a k elitnímu deblistovi Leanderu Paesovi z Indie.

„Tommy je čtvrtý kluk do party. Dokázal toho v tenisu spoustu a je to můj velice dobrý kamarád,“ řekl na facebooku Štěpánek o trojnásobném semifinalistovi Australian Open Haasovi, který skončil s tenisem stejně jako český hráč loni.

Nyní čtyřicetiletému Haasovi předpovídali velkou budoucnost, ale v rozletu ho brzdily časté zdravotní problémy. Za sebou má devět velkých operací počínaje ramenem přes lokty, kyčle a kotníky. Od loňska je ředitelem turnaje v Indian Wells.

Ve dvouhře vybojoval Haas patnáct titulů na okruhu ATP a jeden ve čtyřhře. V roce 2009 se radovali právě se Štěpánkem v americkém San Jose.

„Pouto máme blízké. Deset let jsme v našich domech na Floridě sousedi, takže jsme spolu strávili spoustu tréninkových hodin. V pozdějším věku jsme se hecovali a byli jsme si inspirací, abychom vydrželi co nejdéle,“ uvedl Štěpánek.

Dvojnásobný vítěz Davisova poháru Štěpánek prozradil, že se diváci můžou těšit na čtyřhru ve složení párů Štěpánek, Paes a Haas, Djokovič. „A na interaktivní změny, ale nebudu předbíhat,“ nechtěl karvinský rodák odhalit celý scénář.

O Štěpánkovu rozlučku je velký zájem. Devadesát procent vstupenek z 12 tisíc lístků bylo prodáno během prvního dne a nyní zbývá okolo 500 míst. „Vnímal jsem, že spousta lidí bylo zklamaných, že zápas neuvidí. Zoufat nemusíte, bude to v televizi,“ oznámil Štěpánek, že exhibici bude přenášet Česká televize.

ČTK

ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020
ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si přijdou nejen rodiče, ale také důchodci a změní se podmínky pro zálohování výživného a postihy pro neplatiče. Oproti původnímu návrhu se však navýšení rodičovského příspěvku nebude týkat i těch, kteří ho již pobírají.

Najdete na Lidovky.cz