Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Štěpánek překonal únavový syndrom a měl by se poprvé představit v Prostějově

Roland Garros

  13:35
PRAHA - Po zdravotní pauze by se měl Radek Štěpánek vrátit k tenisu na challengeru UniCredit Czech Open v Prostějově. Turnaj s dotací 106 500 eur (2,7 milionu korun) se uskuteční od 31. května do 5. června a v soutěži by se mohl objevit i Tomáš Berdych, pokud vypadne z Roland Garros v prvním týdnu. Hostem akce bude legendární Ivan Lendl, který nastoupí v exhibičním zápase.

Radek Štěpánek v Davis Cupu. foto: ČTK

Třicetiletý Štěpánek léčí únavový syndrom, kvůli kterému nehraje od konce března. Zotavoval se v Americe a momentálně v Praze. "Potvrdil mi, že prostějovský turnaj bude tím, kde se vrátí do aktivního tenisu. Jeho nemoc je taková, že se může něco udát, ale dohodu máme.

Případně bude přítomen," řekl na tiskové konferenci Miroslav Černošek, majitel pořádající České sportovní. Štěpánek trénuje už deset dní ve Stromovce na kurtech Sparty. "Polovinu dne věnuje tenisu, polovinu kondici," uvedl Černošek.

Černošek je domluven i s šestnáctým hráčem světa Berdychem. Jeho účast bude záležet na vývoji grandslamového Roland Garros. Pokud bude Berdych hrát v Paříži i druhý týden, tak do Prostějova nepřijede. "V opačném případě mi slíbil, že dorazí," prohlásil Černošek.

Berdych se v úterý odhlásil kvůli svalovým potížím z turnaje v Madridu, ale podle Černoška by měl stihnout Světový pohár v Düsseldorfu, který začne o víkendu. "Sval léčí ve Španělsku u fyzioterapeuta Novotného," řekl Černošek.

Padesátiletý Lendl bude při své návštěvě hrát v pátek golf a v sobotu dopoledne by měl vzít na Hané do ruky i tenisovou raketu. Organizátoři zatím neodhalili, s kým bude hrát. "To nemůžu prozradit, připravujeme jeden bonbónek, který ještě nemáme dotažený," prohlásila ředitelka turnaje Petra Píchalová-Langrová.

Mezi přihlášenými je obhájce titulu a třetí z daviscupových reprezentantů Jan Hájek, přímo do hlavní soutěže se zatím vešel ještě Jan Hernych. Z hráčů světové stovky jsou v pavouku Belgičan Olivier Rochus (58. ATP), nebo Ukrajinec Alexandr Dolgopolov (62.). Pořadatelé jednají o možné účasti ještě asi se čtyřmi tenisty světové padesátky.

"Těší nás, že se hned podařilo přihlásit devět hráčů ze stovky. Z Čechů by se ještě mohli dostat Jiří Vaněk a Ivo Minář. Volné karty použijeme pro juniory," řekla Píchalová-Langrová.

Autor: