19. září 2015 8:31, aktualizováno  11:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Štěpánek s Pavláskem v Indii vybojovali druhý bod. Ve čtyřhře vyhráli jasně 3:0

Adam Pavlásek (vlevo) a Radek Štěpánek slaví vítězství ve čtyřhře nad indickou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Adam Pavlásek (vlevo) a Radek Štěpánek slaví vítězství ve čtyřhře nad indickou... | foto: ČTK

DILLÍ Radek Štěpánek s výborně hrajícím Adamem Pavláskem zvládli v Indii důležitou čtyřhru a přiblížili české tenisty k udržení ve Světové skupině Davisova poháru. V Dillí v sobotu porazili zkušené deblisty Rohana Bopannu s Leanderem Paesem 7:5, 6:2 a 6:2. Čeští hráči vedou 2:1 a v nedělních dvouhrách mají dvě možnosti zápas rozhodnout.

V neděli by se měli nejdříve od 6:30 SELČ střetnout Jiří Veselý a Yuki Bhambri, ale je možné, že Veselého po jeho nepovedeném pátečním utkání nahradí Štěpánek nebo Pavlásek. „Chtěl bych, aby ten, který tam půjde, se pokusil udělat třetí bod hned,“ řekl kapitán Jaroslav Navrátil. Jasno má v tom, že k případné rozhodující dvouhře proti Somdevu Devvarmanovi nastoupí Lukáš Rosol.

„Bál jsem se jen toho, že Adam Radka moc respektuje, ale jak jsme viděli, tak se perfektně doplňovali a výborně returnovali. Adam pomáhal v těžkých situacích. Nebál se. Myslím si, že ani největší optimista nečekal vítězství 3:0,“ řekl Navrátil.

„Před Adamem, který hrál svůj druhý daviscupový zápas a proti takovým deblovým hvězdám, musím smeknout,“ ocenil Štěpánek parťáka. „Je skvělé, že máme druhý bod a děkuji Radkovi za výborný debl,“ uvedl Pavlásek.

Výkon Štěpánka s Pavláskem okomentoval i Tomáš Berdych, který se z duelu v Indii omluvil. „Borci, skvěle,“ napsal pátý hráč světa na sociálních sítích.

Sázka na mládí

Paes chystá konec

Indický deblista Leander Paes, dlouholetý spoluhráč Radka Štěpánka, se chystá na konec kariéry. Jestli se mu v příštím roce nevydaří olympiáda, patrně skončí. Uvedl to tenistův otec.

Kapitán Jaroslav Navrátil se rozhodl do čtyřhry poslat ke Štěpánkovi dvacetiletého Pavláska, aby šetřil Rosola na neděli, a sázka na mládí se vyplatila. Pavlásek podobně jako v deblu proti Austrálii letos v 1. kole utkání zvládl a zahrál výtečně.

Indové zasypali od začátku Pavláska sprškou úderů a zkušeného deblistu Štěpánka do hry moc nepouštěli. Český mladík ale plán domácích, jak získávat body, překazil. Dobře returnoval, prohazoval a na síti se s voleji bravurně popasoval. Nejslabším hráčem byl na dvorci nečekaně třináctý deblista světa Bopanna, který hodně kazil.

Vedro, vlhko,...

Za stavu 5:4 v prvním setu sice Pavlásek udělal při setbolu dvojchybu a o podání přišel, ale vzápětí to byl on, kdo donutil ke ztrátě servisu Paese a Štěpánek první set doservíroval. Ve druhém se Češi dobře doplňovali a domácí přehráli.

Od druhé sady klesl i výkon vítěze osmi grandslamů a bývalé deblové jedničky Paese. „Říkal jsem, že čím víc času na kurtu strávíme, tím to bude pro Leandera těžší, že se to na něm musí podepsat,“ řekl Štěpánek, který s Paesem získal dva grandslamové tituly. „Ale bylo to i tím, že jsme je doopravdy k ničemu nepustili. Nedávali jsme jim šance a hráli jsme skvěle od začátku do konce,“ dodal český hráč.

Radek Štěpánek (vpravo) pozoruje v akci mladšího spoluhráče Adama Pavláska.
Adam Pavlásek vrací míč při čtyřhře v Davis Cupu.

Po nočním dešti bylo opět vedro, pocitová teplota dosahovala 44 stupňů Celsia, ale čeští tenisté působili svěže. A znovu to byl Pavlásek, po jehož ranách přišel důležitý brejk třetí sady na 3:2. Štěpánek „tvrdil muziku“ solidním servisem a technickými voleji a český pár si už jistě dokráčel pro důležitý bod.

„Není toho moc co vytknout. Fungovala taktika a ani jeden z nás neměl slabší chvilku. Hráli jsme konstantě od začátku do konce, a proto byl takový výsledek,“ řekl Štěpánek.

V pátečních dvouhrách dvouhrách Rosol porazil Bhambriho 6:2, 6:1 a 7:5, ale čtyřicátý hráč světa Veselý, který je při neúčasti Tomáše Berdycha českou jedničkou, se v horku a vlhku rychle unavil a s Devvarmanem prohrál 6:7, 4:6 a 3:6.

ČTK

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.