28. listopadu 2008 12:11 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Štěpánek: Třicet? Ani mi to nejde z pusy

Štěpánek na Turnaji mistrů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Štěpánek na Turnaji mistrů. | foto: ČTK

PRAHA Včera oslavil Radek Štěpánek třicáté narozeniny. „Třicet? Ani mi to nejde z pusy. Mám dojem, že jsem ještě mladej,“ smál se sedmadvacátý tenista světového žebříčku a muž, který se v pondělí poprvé v životě poměří v Praze při exhibici s Petem Samprasem.

* LN Jaký jste dostal k třicetinám dárek?

Moc hezké hodinky. Od Nicoly (Vaidišové). Ale oslavy žádné velké nebyly. Makám.

* LN Trénujete na Samprase?

Přesně tak.

* LN Mnozí ho považují za nejlepšího tenistu všech dob. Vy si proti němu zahrajete v pondělí poprvé životě. Berete to jako bonus k narozeninám?

Pro mě je největší dárek, když můžu být se svými nejbližšími. Ale chci si exhibiční zápas užít.

* LN Už máte na Samprase vymyšlenou taktiku?

Budu se snažit předvést co nejlepší tenis, protože on bude ve formě. Bude to těžké utkání.

* LN Sampras nebyl nikdy žádný showman. Ale přesto, co když na vás něco vymyslí?

Je to možné. To bych byl příjemně překvapený. Srandu mám rád.

* LN A co vy? Prý na Američana něco chystáte?

Neprozradím o co jde. To by pak nebylo žádné překvapení.

* LN Exhibici sehrajete v O2 areně, kde jste loni na podzim porazili v Davis Cupu Švýcary. Vzpomenete si na vypjatý duel proti Rogeru Federerovi?

Určitě. Atmosféra, která tehdy ve vyprodané aréně panovala, je nezapomenutelná. Rád se tam vrátím. V pondělí má být vyprodáno, třeba to bude podobné.

* LNV tuto roční dobu tenisté většinou lenoší, ale vy jste se objevil na Turnaji mistrů, teď sehrajete exhibici. Nechybí vám dovolená?

To, že jsem se dostal na Turnaj mistrů, bylo neplánované, takže jsem musel improvizovat. Volno jsem měl kratší. Ale to k tenisu patří. Určitě si to někdy vynahradím.

* LN Ale letos to nebude. Nová sezona se blíží...

S přípravou jsem už začal. Po Turnaji mistrů jsem měl dva dni volno a pak jsem začal pracovat na kondici a věnoval jsem se i tenisu.

* LN Nechcete se Samprasem doma prohrát, že?

Je to exhibice, kde nejde v první řadě o výsledek. Spíše chci, aby si diváci přišli na své a abychom my předvedli kvalitní tenis.

* LN Rád diváky bavíte. Máte s podobnými exhibicemi zkušenosti?

Ne. Hrál jsem jen na různých charitativních akcích. Slyšel jsem, že Pete je ve výborné formě. Diváci uvidí živoucí legendu a on určitě bude chtít dostát své pověsti.

* LN Na co si budete dávat pozor?

(šeptá) Na dělový servis. (směje se) Viděl jsem Peta hrát v San Jose a pořád předvádí výborný tenis.

* LN A vy jste zase na kurtu proháněl nejlepší světová esa na Turnaji mistrů v Šanghaji, kam jste přicestoval jako náhradník. Co vám to dalo?

Bylo to nečekané. S odstupem času to beru tak, že je úspěch se tam dostat, a to, že jsem tam hrál, ten zážitek jen korunovalo. I když jsem bohužel nastoupil na úkor Andyho Roddicka, který se zranil. Ale dalo mi to velkou motivaci, abych se probojoval mezi nejlepší osmičku, která je na Turnaj mistrů pozvaná.

* LN Letos hráli prim mladíci Nadal, Djokovič, Murray. Nenapadá vás při pohledu na ně, že příští sezona může být poslední?

Takhle na to nenahlížím. Vím, že jsem začal dělat profesionální tenis později a myslím, že nemám tolik opotřebované tělo.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz