Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš

jen za 89 Kč/měsíc

Štěpánek zvládl kvalifikaci, Australian Open bude hrát počtrnácté

9:26aktualizováno  10:42
MELBOURNE - Radek Štěpánek úspěšně prošel kvalifikací Australian Open, v jejím závěrečném kole porazil domácího tenistu Johna-Patricka Smitha 6:2, 6:4. Naopak Jan Šátral ve třech setech podlehl Lucovi Vannimu z Itálie, který bude v prvním kole hlavní soutěže soupeřem desátého nasazeného Tomáše Berdycha.

Radek Štěpánek ve čtvrtfinále turnaje v Dauhá proti Novaku Djokovičovi. foto: ČTK/AP

Dvouhru v Melbourne si osmatřicetiletý Štěpánek zahraje počtrnácté. Na grandslamech se stal nejstarším kvalifikantem od roku 1977, kdy se do hlavní soutěže rovněž na Australian Open dostal dvaačtyřicetiletý Mal Anderson.

V melbournské kvalifikaci byl 102. tenista světového žebříčku Štěpánek nejvýše nasazeným hráčem. V úvodním kole hlavní soutěže se dvojnásobný daviscupový vítěz utká s Dmitrijem Tursunovem z Ruska, nad nímž ze tří vzájemných zápasů dokázal vyhrát jen před deseti lety v Moskvě.

Vedle Berdycha čekala na soupeřku z kvalifikace také nasazená šestnáctka Barbora Strýcová. Ta se o postup do druhého kola utká s Ruskou Jelizavetou Kuličkovovou.

Výsledky kvalifikace na tenisový turnaj Australian Open

Kvalifikace na tenisový turnaj Australian Open v Melbourne: Muži - 3. kolo: Štěpánek (1-ČR) - Smith (Austr.) 6:2, 6:4, Vanni (It.) - Šátral (ČR) 4:6, 6:4, 6:4.