Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Štěpánka už nebude připravovat Korda. ‚Už mu nemám co předat,‘ přiznal

Australian Open

  15:15
MIAMI/PRAHA - Radka Štěpánka už nebude na sezony připravovat bývalý druhý hráč světa Petr Korda. Finalista čtyřhry na letošním Australian Open Štěpánek s ním spolupracoval třináct let. Informaci přinesl deník Sport.

Radek Štěpánek bude dál v kariéře pokračovat už bez Petra Kordy. foto: ČTK/AP

Štěpánek na titul z Australian Open nedosáhl. S Nestorem finále prohráli

„V prosinci jsem Radka připravil na jeho sóloplavbu a teď už je v tom sám, já už ho trénovat nebudu. Měl by jít v deblu svým vlastním směrem. Dospěl jsem k názoru, že po třinácti letech je na čase se rozejít,“ citoval Kordu list.

Štěpánek se pod vedením Kordy připravoval na Floridě, ale spolu po turnajích nejezdili. Rozešli se už jednou, a to v roce 2011.

Po olympiádě v Londýně 2012 se k sobě ale vrátili a na konci roku získal Štěpánek vítězný bod ve finále Davisova poháru, čímž zajistil českým tenistům zisk ‚salátové mísy‘ po 32 letech.

Radek Štěpánek a Daniel Nestor gratulují Jamie Murraymu a Bruno Soaresovi.
Daniel Nestor a Radek Štěpánek během vzájemné porady

„Odvedl se mnou neuvěřitelnou práci. Vděčím mu za rozvoj kariéry, nese nesmazatelný podpis na mém herním projevu a dneska tady stojím se salátovou mísou,“ řekl tehdy Štěpánek, kterého Korda vždy považoval za člena své rodiny.

Štěpánek se s Kordovou pomocí dostal mezi nejlepší tenisty na okruhu ATP a ve světovém žebříčku byl nejvýše v červenci 2006 na osmém místě.

Autor:

Mohlo by vás zajímat