Štěpánka zastavil v Montrealu Federer

14:36
MONTREAL - Radka Štěpánka porazila v semifinále turnaje v Montrealu světová jednička Roger Federer. Švýcar zvítězil po setech 7:6 a 6:2.

Radek Štěpánek foto: AFP

Ve skvělé formě hrající Štěpánek byl Federerovi v prvním setu vyrovnaným soupeřem. Oba tenisté si drželi podání, oba odvrátili tři brejkboly a jednoznačný nebyl ani tie-break. Šestadvacetiletý Federer se sice ujal vedení 6:3, nevyužil však ani jeden ze tří setbolů. Za stavu 6:6 ale opět získal výhodu a tentokrát už set zakončil.

Druhou sadu rozhodl třetí game, v němž osmadvacetiletý Štěpánek ztratil servis a tradičně precizně hrající Federer už utkání dominoval. Štěpánka porazil za hodinu a 21 minut a připsal si proti němu třetí vítězství v kariéře.

Federerův nedělní soupeř vzejde ze semifinálového souboje mezi Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovičem.