Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Proč patří k nejlepším na světě? Za ztracené míče platí matce pokuty

Sport

  8:00
OAKLAND/PRAHA - Sport je plný výzev a jedna taková vyrostla před basketbalistou Stephenem Currym, hvězdou týmu Golden State Warriors a celé NBA. A navíc pobavila americkou basketbalovou veřejnost. V závislosti na počtu ztracených míčů mu totiž hrozí pokuty, které mu vyčísluje vlastní matka.

Stephen Curry z Golden State Warriors (vlevo) a Patrick Beverley z Houston Rockets. foto: ČTK/AP

Šestadvacetiletého Curryho fanoušci zbožňují. V týmu USA se podílel na posledních dvou titulech mistrů světa z roku 2010 a z loňska, v roli středního rozehrávače tvoří v Golden State ofenzivní tandem s Klayem Thompsonem a třeba v prosincovém utkání s týmem Houstonu spolu nastříleli 54 bodů, každý sedmadvacet.

A jen o pár dní dřív Curry zlikvidoval obranu týmu Miami Heat, kterému nasázel čtyřicet bodů, z toho bylo osm trojek. Nyní je považovaný za hlavního kandidáta na cenu pro nejužitečnějšího hráče v tomto ročníku NBA, ovšem zdá se, že žije pod přísným dohledem maminky. Ta jej totiž začala pokutovat za ztracené míče.

„V minulé sezoně jich měl Stephen 294, což je dost, znamená to průměr 3,8 na zápas,“ uvedla Sonya Curryová pro SFGate.com. Poradila se s manželem Dellem, bývalým basketbalistou Clevelandu, Charlotte, Milwaukee a Toronta, a společně stanovili hranici - tři ztracené balony v zápase synovi ještě projdou, ale za každý další vysází sto dolarů.

Maminka alespoň má co na sebe

V prvních 39 zápasech probíhající NBA Curry ztratil 123 míčů, mamince tedy dluží šest set dolarů.

„Jasně že jsem souhlasil, podobné výzvy mám rád. Je to prospěšné pro obě strany - mamce vypomůžu a víc se soustředím na to, abych o míče nepřicházel,“ prozradil Curry, který v tomto pohledu zaznamenal v této sezoně zlepšení, neboť má průměr 3,2 ztracených míčů na zápas.

„Takže na tom pořád pracuju. Vím, že přední tvůrci hry v NBA vždycky ztráceli balony, ale trenér Kerr nám na to pořád klade na srdce, takže je vlastně s maminkou na jedné lodi,“ má jasno.

A Sonya Curryová se jen usmívá: „Ráda Stephenovi posílám vzkazy, jaké módní kousky si za jeho peníze koupím...“

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...