10. prosince 2011 12:03 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Stíhačku vyhrál Svendsen. Šlesingr a Vítek bodovali

Michal Šlesingr | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Šlesingr | foto: ČTK

HOCHFILZE (Rakousko) Norský biatlonista Emil Hegle Svendsen dosáhl ve stíhacím závodu v Hochfilzenu na své první vítězství v sezoně Světového poháru. Body získali dva Češi, kteří si pohoršili oproti pátečnímu sprintu. Michal Šlesingr obsadil 28. a Zdeněk Vítek 36. pozici.

Dvojnásobný olympijský vítěz Svendsen svedl o výhru vyrovnaný souboj s krajanem Tarjeiem Boem, jehož ve spurtu v cílové rovince porazil o pouhou desetinu sekundy. Třetí místo z pátku zopakoval Švýcar Benjamin Weger.

Z první příčky na čtvrtou klesl Švéd Carl Johan Bergman, nicméně dostal se do čela SP se stejným bodovým ziskem jako Svendsen, jenž má o jednu výhru méně.

PSALI JSME:

Šlesingrovi se ve stíhačce na 12,5 km nedařilo při střelbě. Dvanáctý muž ze sprintu nezvládl ani jednu položku čistě a s celkově pěti trestnými koly klesl o šestnáct míst. Pouze dvakrát minul Vítek, ale také on si oproti 25. startovní pozici pohoršil.

Pouze o jednu příčku unikla bodovaná čtyřicítka Ondřeji Moravcovi. Ten dvakrát minul na úvodní ležce, pak však střílel bezchybně a s číslem 59 se postupně propracovával pořadím až na nepopulární 41. místo. Třetí muž z nedělní stíhačky v Östersundu Jaroslav Soukup dokončil závod s pěti trestnými koly poslední, padesátý.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!