Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Stolní tenisté si zahrají se světovou elitou

Sport

  11:49
PRAHA - Podruhé se čeští stolní tenisté představí ve Světovém poháru družstev. V Linci, kde se turnaj s dotací 300.000 dolarů (přes pět milionů korun) hraje od 22. do 25. října, se musejí probojovat z baráže do hlavní soutěže a ve čtvrtfinále by pak chtěli překvapit. Hlavními favority jsou mistři světa z Číny.

Stolní tensita Petr Korbel foto: ČTK

Účast mezi elitou si Češi zajistili pátým místem na loňském mistrovství světa v čínském Kuang-čou. V SP jsou osmí nasazení, a protože se letos hraje novým systémem, budou usilovat o místo ve čtvrtfinále v baráži s vítězem tzv. Interkontinentálního poháru, který vzejde z čtveřice Egypt, Brazílie, Kanada, Austrálie.

"Věřím, že v tomto utkání s relativně neznámým soupeřem zvítězíme a postoupíme do hlavní soutěže," řekl  trenér Tomáš Demek, který pro Světový pohár nominoval čtyřlístek Petr Korbel, Dmitrij Prokopcov, Tomáš Konečný a Lubomír Jančařík. V případě úspěchu by Češi narazili podle losu na někoho z favoritů. "Tam už si člověk nevybere. Je to soutěž nejlepších týmů světa a my můžeme jenom překvapit," uvedl Demek. Soupeřem jeho výběru mohou být vedle Číny třeba Korea, Japonsko, Hongkong, Německo, Rumunsko, nebo Rakousko. Zároveň se bude hrát i turnaj žen, v kterém český výběr nefiguruje.

Světový pohár v linecké Intersport Areně vyvrcholí finálovými zápasy v neděli. Prvenství z roku 2007 z Magdeburku obhajují muži i ženy Číny.

Autoři: ,