Ital Valentino Rossi v čele vláčku jezdců při GP Argentiny. | foto: ČTK/AP

Strach o život šéfa týmu MotoGP. Gresini skončil kvůli koronaviru v umělém spánku

•   22:19
Boloňa - Bývalý mistr světa silničních motocyklů a současný šéf týmu MotoGP Fausto Gresini musel být v závěru roku kvůli komplikacím způsobeným covidem-19 uveden do umělého spánku. Zdravotní stav devětapadesátiletého Itala se mezitím mírně zlepšil a lékaři začali s jeho pomalým probouzením. V prohlášení to uvedl tým Gresini Racing.

Gresini byl po nákaze koronavirem hospitalizován minulou neděli v Imole, odkud byl o tři dny později převezen na jednotku intenzivní péče do nemocnice v Boloni. Tam ho lékaři kvůli sníženým hodnotám saturace krve kyslíkem uvedli do umělého spánku a intubovali ho, po zlepšení stavu ho ale dnes začali probouzet.

Gresini během závodní kariéry vyhrál 21 Velkých cen včetně Grand Prix v Brně a v letech 1985 a 1987 se stal mistrem světa v kategorii do 125 ccm. Jeho tým Gresini Racing aktuálně působí ve všech třech třídách mistrovství světa i v sérii elektrických motocyklů MotoE.