Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Strachová: Olympiádu jsem si užila. A desáté místo? Úžasné

Sport

  8:30
ROZA CHUTOR (Od našeho zpravodaje) - Po prvním kole kroutila hlavou. "Nejsem spokojená," říkala Šárka Strachová v poločase olympijského slalomu, své hlavní disciplíny na hrách v Soči. Ve druhé jízdě však zajela sedmý nejrychlejší čas, který ji posunul ze čtrnáctého na desáté místo. "Je to moc hezké, jsem spokojená," hodnotila.

Česká lyžařka Šárka Strachová. foto: MAFRA - Michal Růžička

Proč bylo druhé kolo o tolik jiné?
Povedlo se mi jet technicky lépe. První se mi nepovedlo, už od první brány jsem začala špatně a nepodařilo se mi to změnit až do cíle. Podruhé už jsem si dala záležet, abych už od začátku do toho, laicky řečeno, vjela tak, jak mám. Pak jsem rytmus udržela až do cíle.

Měla jste v hlavě, že jde o poslední start na olympijských hrách v životě?
Bylo fajn, že jsem si olympiádu užila včetně zahájení i vlajkonošství, což byl velmi silný zážitek. Užila jsme si to a vychutnala od začátku do konce.

Přepadla vás nostalgie?
Na to je ještě čas.

Jste pevně rozhodnutá vydržet už jenom rok?
Zatím to vidím na ten jeden rok a uvidíme, jak mi to půjde, jak mě to bude bavit. Potom se během toho dalšího roku rozhodnu.

V Soči jste dojela dvakrát v desítce. Jste s tím spokojená?
Bijou se ve mně dva hlasy. Jeden je trošku zklamaný a je mu to líto. Druhý ho zase drží trošku při zemi a říká mu: uklidni se. Desáté místo je úžasné, podívej se, kde jsi byla před rokem a půl, nevěděla jsi, jestli budeš vůbec lyžovat. Dokázala jsem se skvěle vrátit, jsem zpět v losované patnáctce a desátá na olympiádě, to je úžasné.

Před rokem jste začínala z nuly, kde jste teď?
Věřím, že to pořád budeme posouvat dál a pokud chci zaútočit na nejvyšší příčky, na které si pořád věřím, tak potřebujeme vylepšit startovní číslo. Teď doufám, že další závod zase budu v patnáctce a chtěla bych se dostat do losované sedmičky. Pak se mnohem lépe útočí na přední místa. Zdravotně se cítím dobře, doháním sílu a stabilní výkonnost. Na to abych jezdila do pětky, už všechno, co potřebuju, mám.

Po tom, co jste si prožila, jsou pro vás dvě umístění do desítky vítězstvím?
Vítězstvím bylo už to, že jsem tady.

Autor:

Mohlo by vás zajímat