Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Straka: S reprezentací jsem definitivně skončil

Sport

  10:23
PLZEŇ - Útočník Martin Straka (35) se 1. července stal v NHL nechráněným hráčem. K pokračování v kariéře ho nezlákala nejlepší hokejová soutěž na světě ani bohaté nabídky z Ruska, ale volání domova. Mistr světa z roku 2005 a olympijský vítěz kývl na nabídku Plzně, se kterou by rád spojil svou budoucnost. "Jsem Plzeňák, mám tady k tomu vztah,“ vysvětlil.

Velká posila pro Plzeň. foto: ČTK


Jaké nabídce bylo nejtěžší odolat?
Nejtěžší byly asi nabídky z NHL. O jiných jsem ani neuvažoval. Tedy ještě byla jedna slušná nabídka z jistého českého klubu. Od začátku jsem ale měl v hlavě, že když půjdu zpátky do Čech, tak bych chtěl zůstat v Plzni. Jsem Plzeňák a mám tady k tomu vztah. Chtěli bychom tady s rodinou žít, jsme tady doma.

Kolik klubů se vám ozvalo?
Bylo jich dost. Momentálně už je to jedno, protože jsem podepsal do Plzně.

Prý vás ještě o víkendu kontaktoval Omsk. Lákala vás spolupráce s Jaromírem Jágrem?
Lákala nelákala. Od té doby, co jsem se rozhodl, že odejdu z NHL, měl jsem v hlavě jenom Plzeň. Ostatní nabídky jsem vyslechl, nechal jsem si čas na rozmyšlenou. Plzeň je moje srdeční záležitost, takže jsem ty ostatní odmítl.

Sehrál Jágr roli v tom, že jste o té nabídce aspoň přemýšlel?
Tak jasně. Ale Omsk je daleko a já jsem byl patnáct let venku a těším se domů. Nebyla to otázka peněz, protože kdybych se ohlížel na peníze, tak bych šel někam jinam.

Zvážil byste ještě účast v národním týmu?
Ne. Opravdu definitivně končím.

Nový reprezentační kouč Vladimír Růžička by vás ale v českém dresu rád viděl. Ani on by vás nepřesvědčil?
Moc si toho vážím. S Vláďou máme vynikající vztah. Je to po Ivanu (Hlinkovi) další člověk, kdo teď český hokej může vést, ale já jsem s reprezentací skočil.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!