Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Střelec Červenka: Američané? Ještě jsem je neviděl, nejde mi televize

Sport

  21:46
SOČI (Od našeho zpravodaje) - Takový zápas potřeboval. Na olympijském turnaji byl Roman Červenka až do osmifinále se Slováky nevýrazný. Trápil se. Ale k české výhře v hokejovém derby 5:3 přispěl dvěma trefami. "Jen je škoda, že jsme to sami zbytečně zdramatizovali," řekl.

Radost Romana Červenky po vstřeleném gólu v národním týmu. foto: MAFRA - Michal Růžička

Je to paradoxní - Červenka nyní chybí v přesilovkových formacích, přesto se konečně prosadil. Nejprve pohotovou dorážkou Plekancovy střely do tyčky, pak z nájezdů. V obou případech bekhendem.

Takže jsou střely bekhendem nový recept?
No, to uvidíme. První jsem dával prakticky do prázdné branky. Druhý gól byl o dost těžší. Přece jen jsem byl hodně z úhlu.

Ulevilo se vám?
Samozřejmě. Jsem rád, že jsem se konečně prosadil. Šance jsem měl i předtím, jen jsem se nedokázal prosadit. Ale netížilo mě to - máme výborné hráče, jsou tu lepší a důležitější hokejisté než já. Každý chce pomoci, jak jen může.

Ono v českém týmu "mlčelo" víc střelců.
Všichni čekají góly, jenže v dnešním hokeji je strašně složité vytvořit si šanci při hře pět na pět. A když už se naskytne, měl by člověk aspoň jednu ze dvou proměnit, což se mi dosud nedařilo. Hned se cítím lépe.

Červenka před brankářem Lacem.

Osobní výkon vás musí těšit. Ale celkově to byly větší nervy, než se dlouho zdálo, že?
Zápas jsme zbytečně zdramatizovali. Měli jsme šanci ušetřit síly a trošku si odpočinout, ale museli jsme tvrdě bojovat do poslední vteřiny. Nicméně hlavní je, že jsme to dotáhli k vítězství

Proč takové drama?
Možná bylo vedení bylo až moc velké. Říkali jsme si, abychom hráli hráli pořád stejně, jenže jsme udělali několik chyb a oni je využili.

Přitom začátek se blížil ideálu, ne?
Zápasy, v nichž jde o hodně, bývají opatrné. My jsme zaspali úvod proti Švédsku, což nás možná stálo první místo ve skupině. Proto jsme chtěli na Slováky vletět. Nechtěli jsme na nic vyčkávat. Nechápu, proč jsme pak trošku přestali hrát a dostali je zbytečně do hry.

Teď vás čeká duel s USA. Je lepší, když do něj nepůjdete jako favorit, bez takového tlaku?
Pořád se bude hrát čtvrtfinále olympiády - těžko tvrdit, že to bude bez nervů. Všichni si uvědomujeme sílu Američanů, ale nehraje se na čtyři vítězné zápasy. V jednom se může stát cokoliv. Pokusíme se překvapit.

Jaké to je, mít na regeneraci necelých čtyřiadvacet hodin?
Těžké. Budeme bojovat a uvidíme.

Jak se vám zatím výkony USA v Soči pozdávají?
Jsou to favorité, možná na celkové vítězství v turnaji. Ale já je ještě neviděl, protože mi na pokoji nejde televize.

Autor:

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...