20. listopadu 2011 16:57 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Štybar dojel třetí v závodu Superpretige v Asper-Gavere

Zdeněk Štybar v čele, ostatní jej marně nahání. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Štybar v čele, ostatní jej marně nahání. | foto: Reuters

ASPER-GAVERE Cyklokrosař Zdeněk Štybar obsadil třetí místo ve čtvrtém závodu série Superprestige v Asper-Gavere. Dvojnásobný mistr světa prohrál spurt o druhou pozici s Belgičanem Tomem Meeusenem, pro vítězství si suverénně dojel další domácí závodník Kevin Pauwels.

Bývalý Štybarův týmový kolega Pauwels potvrdil, že má v této fázi sezony z elitních cyklokrosařů zřejmě nejlepší formu. V sobotu vyhrál závod v Hasseltu, kde porazil Štybara těsně ve finiši, o dnešním triumfu rozhodl únikem tři okruhy před koncem.

Štybar, který před týdnem zvítězil v Superprestige v Hamme-Zogge, spurtoval ve skupině pronásledovatelů o druhé místo, nicméně několik metrů před cílem ho ze závěsu předjel Meeusen. Osmý dojel Radomír Šimůnek, devatenáctý byl Jiří Polnický.

V průběžném pořadí se Štybar dělí se ziskem 50 bodů o první místo s belgickým veteránem Svenem Nijsem, který dnes obsadil pátou pozici. Pauwels je třetí o pět bodů zpět.

Výsledky závodu v Asper-Gavere

Muži:
1. Pauwels,
2. Meeusen (oba Belg.),
3. Štybar (ČR),
4. Aernouts,
5. Nijs,
6. Vantornout (všichni Belg.),
...
8. Šimůnek,
19. J. Polnický (oba ČR).

Průběžné pořadí:
1. Štybar 50 b.,
2. Nijs 50,
3. Pauwels,

...
9. Šimůnek 26.

Ženy:
1. Van Paassenová 40:17,
2. De Boerová (obě Niz.) stejný čas,
3. Harrisová (Brit.) -4,
...
5. Havlíková (ČR) -28.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.