24. září 2011 17:45 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Štybar začal cyklokrosovou sezonu jasným vítězstvím

Zdeněk Štybar. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Štybar. | foto: ČTK

STŘÍBRO Dvojnásobný mistr světa Zdeněk Štybar zahájil cyklokrosovou sezonu suverénním vítězstvím v úvodním závodu Českého poháru Toi Toi Cupu ve Stříbře. Ve svém rodišti dnes navázal na prvenství z minulých dvou sezon.

Štybar, jenž se hodlá po letošní sezoně v terénu už naplno věnovat silniční cyklistice, svým soupeřům brzy ujel. Jezdec stáje Quick Step záhy získal náskok, který postupně narostl na více než minutu a půl.

"Jelo se mi hodně dobře. Cítil jsem se výborně po fyzické i psychické stránce. Už se těším na souboje s nejlepšími světovými jezdci," citoval Štybara web cyklistického svazu. "Doma závodím moc rád. Atmosféra byla skvělá a hodně mě potěšilo množství diváků u trati," uvedl.

Za Štybarem se vytvořila skupinka pronásledovatelů, kteří spolupracovali a v závěru svedli souboj o druhé místo ve sprintu, v němž byl nejrychlejší Belgičan Jan Denuwelaere. Třetí dojel Petr Dlask. Obhájce celkového vítězství v poháru David Kášek vstoupil do seriálu dvanáctým místem.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.