Zdeněk Štybar

Zdeněk Štybar | foto: ČTK

Štybarovi se odskok k cyklokrosu daří, před dalším Čechem dojel čtvrtý

•   20:13
Den po vítězství v Bredene obsadil Zdeněk Štybar čtvrté místo v závodu cyklokrosové série Superprestige v Diegemu. Hned za ním skončil Martin Bína. Závod pod umělým osvětlením vyhrál mistr světa Sven Nijs.

Štybar absolvoval čtvrtý závod během čtyř dnů a předposlední v rámci svého krátkého návratu k cyklokrosu. Naposledy se někdejší dvojnásobný světový šampion představí v terénu na Nový rok v Baalu, pak už se bude připravovat na novou sezonu na silnici.

Slavný Belgičan Nijs vyhrál dnešní závod před svými krajany Tomem Meeusenem a Nielsem Albertem, jenž je v čele hodnocení Superprestige.

Závod cyklokrosové série Superprestige v Diegemu (Belgie)

Muži: 1. Nijs 1:02:41, 2. Meeusen -21, 3. Albert (všichni Belg.) -45, 4. Štybar -1:04, 5. Bína (oba ČR) -1:08, 6. Van der Haar (Niz.) -1:18.

Průběžné pořadí (po 6 z 8 závodů): 1. Albert 79 b., 2. Nijs 73, 3. Van der Haar 63, ...15. Bína 20, 16. Štybar 12, 22. Petruš (ČR) 4.

Ženy: 1. Cantová (Belg.) 37:05, 2. Lechnerová (It.) -8, 3. Andersonová (USA) -10, ...7. Havlíková -1:50, 14. Nosková (obě ČR) -3:37.

Autoři: ČTK, Lidovky.cz