13. března 2015 16:42 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Štybarovi unikl další triumf. Na Tirreno-Adriatico nakonec dojel třetí

Zdeněk Štybar | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Štybar | foto: ČTK

AREZZO Cyklista Zdeněk Štybar skončil na třetím místě ve třetí etapě závodu Tirreno-Adriatico. V hromadném spurtu po 203 kilometrech z Casciny do Arezza předčili českého jezdce týmu Etixx-Quick-Step a trojnásobného mistra světa v cyklokrosu jen vítězný Belgičan Greg van Avermaet a Slovák Peter Sagan, který dojel druhý i ve čtvrteční etapě.

„Kluci mě tam v závěru dovezli na skvělé pozici, hlavně Renshaw odvedl neskutečnou práci. Už vím, proč je vždycky posledním mužem vlaku před nejrychlejšími muži světa,“ uvedl Štybar na svém webu. „Já v tom sprintu udělal malou chybu a stála mě lepší umístění, ale s třetím místem i kondicí musím být spokojen,“ dodal.

Van Avermaet se zároveň dostal do čela průběžného pořadí, vede o dvě vteřiny před Saganem. Dlouho přitom v čele etapy jela pětice uprchlíků, jejichž náskok v jednu chvíli činil dokonce téměř čtvrt hodiny, ale 18 kilometrů před cílem je peloton dostihl.

Závod Tirreno-Adriatico, jehož se účastní i Roman Kreuziger a Leopold König, má na programu ještě čtyři etapy, závěrečnou bude úterní časovka jednotlivců v San Benedettu.

ČTK

On-line reportáž | HOKEJ

Kanada - Finsko
1 : 3
59:08
Oddechový čas pro Kanadu.
59:08
Finové se netakticky osvobozují za cenu icingu.
59:02
Reinhartova střela sražena vedle.