Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Super, radovala se biatlonistka Soukalová. Závod jí však bolel

Sport

  19:50
KONTIOLAHTI/PRAHA - Před startem byla opatrná, v cíli závodu úplně vyčerpaná. Počtvrté v letošní sezoně se v sobotu postavila na stupně, ve sprintu v Kontiolahti skončila třetí. "Ale ten závod bolel nejvíc v celé sezoně," řekla biatlonistka Gabriela Soukalová v rozhovoru pro oficiální webové stránky svazu biatlon.cz.

Gabriela Soukalová v cíli. foto: ČTK/AP

Ve čtvrtek jste v Kontiolahti opatrně říkala: Druhý závod nebude nic moc. A skončila jste třetí. Překvapená?
Hodně, zejména vzhledem k tomu, jak mě závod bolel. Bolel extra moc, rozhodně nejvíc v této sezóně. Po nemoci jsem si tady přála alespoň jednou skončit do desítky. A v TOP 10 už jsem podruhé a dokonce na stupních vítězů. To je super!

Do závodu jste nastupovala až ze třetí skupiny. Proč? 
Toto rozhodnutí jsem nechala zcela na Ondřeji Rybářovi, protože trenér měl dobře nastudovanou předpověď počasí. A v pozdním odpoledni se mělo ochladit. Ve finále to možná tak úplně nebylo, ale i tak jsem to z té třetí skupiny zvládla dobře. Jsem moc ráda, že jsem si zejména dokázala pohlídat střelbu.

Poprvé jste letos ve sprintu odstřílela čistě.
To je pravda a hodně mě to těší už proto, že sprint není zrovna mojí úplně oblíbenou disciplínou.

Dokážete střeleckou pohodu převést i do nedělního stíhacího závodu? 
Obávám se, že stíhačka bude úplně jiná, protože má opravdu hodně foukat. Střelnice tu je docela otevřená, a o to je to horší. Ale doufám, že nejen já, ale celý náš tým budeme mít zítra štěstí.

Tora Bergerová (vlevo), Kaisa Makarainenová a Gabriela Soukalová.

Máte nějakou taktiku, se kterou půjdete na start?
Nejsem typ, který by taktizoval.  Závod je tak rychlý, že je potřeba se soustředit na aktuální dění a podle toho se rozhodovat.  Důležité bude, jak zastřílím.    

Ve Světovém poháru jste momentálně na pátém místě, jen třináct bodů za Norkou Eckhoffovou. Budete ještě útočit? 
Každý kdo závodí, chce útočit.  Jenže čím více člověk chce, tím to obyčejně hůře dopadá. Takže budu prostě jen závodit a ono to nějak dopadne. To je totiž jediná jistota. Určitě jsem však v této pozici mnohem raději, než tomu bylo před týdnem, kdy jsem sledovala Světový pohár v televizi. Nemožnost závod ovlivnit, je ubíjející.

Diskvalifikace v Anterselvě a nemoc z předchozích týdnů vám zabránily startovat v celkem pěti závodech. To vás stálo opravdu hodně bodů…
Vzhledem k tomu, jak se pro mě sezóna ve Světovém poháru vyvíjela, mě to opravdu mrzí. Teď po olympiádě jsem byla hodně motivovaná a odhodlaná se poprat o co nejlepší výsledek ve Světovém poháru. Navíc díky medailím ze mě spadlo i velké napětí, prostě vše se to vyvíjelo dobře. A pak přišla nemoc, kterou jsem vůbec nepotřebovala. To mě dost štvalo. Body mi nyní chybí, mohlo to být mnohem lepší.

Autor: