9. září 2011 10:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Svátek volejbalu. Ve Varech startuje ME

MS ve volejbale: Německo - Česko (Jan Svoboda udílí pokyny) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy MS ve volejbale: Německo - Česko (Jan Svoboda udílí pokyny) | foto: ČTK

PRAHA Úžasná atmosféra v KV Areně před rokem vyburcovala české basketbalistky ke stříbrným medailím z mistrovství světa. Nyní by je ve stejném prostředí rádi napodobili volejbalisté. V sobotu startuje mistrovství Evropy, které hostí Česko společně s Rakouskem, a smeče českého týmu budou dunět právě v Karlových Varech.

„Naše forma graduje, ale ještě jsme neodkryli všechny silné stránky. Ty jsme si nechali šampionát,“ pravil s úsměvem kapitán českého družstva Ondřej Hudeček.

Slova o stoupající formě nejsou nadnesená. V dosavadní přípravě, která trvala tři měsíce, totiž svěřenci reprezentačního kouče Jana Svobody sehráli třináct zápasů se silnými soupeři, z toho zaznamenali osm výher. A třeba skalpy Bulharů, Italů nebo Poláků mají velkou hodnotu. „Pro naše sebevědomí je důležité, že jsme hráli vyrovnaná utkání s nejlepšími týmy Evropy, potažmo světa,“ pokýval hlavou kouč Svoboda. „Ověřili jsme si, že můžeme porážet kohokoli,“ dodal Hudeček.

Hráči věří v podporu fanoušků, jaké se loni dostalo basketbalistkám. „Snad i nás diváci poženou k nadpřirozeným výkonům. K takovým, které nás posadí do letadla do Vídně,“ zmínil Hudeček dějiště závěrečných zápasů šampionátu.

Program ME volejbalistů (zvětší se po kliknutí)

Grafika - volejbal

Proč také fandit Svobodovu týmu? Loni absolvoval světový šampionát v Itálii, kde si poradil s americkými olympijskými vítězi, porazil i Bulhary a pozdější šampiony z Brazílie trápil v pětisetové bitvě. Výsledkem pak bylo příjemné desáté místo.

„Tam jsme měli chuť do hry, celý úspěch byl založený na velké bojovnosti,“ řekl nejstarší člen českého výběru, šestatřicetiletý blokař Petr Konečný. „Právě bojovnost, týmový duch a nezměrnou chuť do hry chceme předvádět i teď. Tedy ukázat domácím fanouškům, že umíme hrát naplno, aby si naše zápasy užili,“ doplnil.

Ve hře jsou statisíce korun

Jaké si volejbalisté kladou cíle? Bojovat budou i o účast na nadcházejícím ME, což jim zaručí páté, případně i šesté místo. „To je základní cíl. Za jeho splnění vypsal svaz odměnu půl milionu korun,“ řekl svazový šéf Zdeněk Haník. „Jakékoli zlepšení bude vítáno, za každou příčku navíc přidáme 250 tisíc korun. Hlavně ale považujeme šampionát za velkou propagaci volejbalu, a také každý výborný výsledek našeho týmu bude tou nejlepší reklamou pro mládež,“ dodal bývalý reprezentační nahrávač.

Na volejbalovou budoucnost myslí svaz i akcí Minivolejbal v barvách, která vyvrcholí v sobotu a neděli právě v Karlových Varech. „Zúčastní se jí tisíc dětí od šesti do dvanácti let. Večer se děti promění ve fanoušky, kteří budou podporovat národní tým,“ uvedl Haník.

Portugalsko, Estonsko, Rusko, to budou soupeři českého družstva od soboty do pondělka. Vstupenky na denní dvojzápasy jsou k mání v Karlových Varech i pražské O2 areně v ceně od 290 do 790 korun.

Advantage Consulting, s.r.o.
DISPONENT PRODEJE SE ZANLOSTÍ JIS/JIT

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 40 000 - 45 000 Kč