Pondělí 18. října 2021, svátek má Lukáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svaz prosazuje národní stadion na Letné

Sport

  22:05
PRAHA - Funkcionáři Českomoravského fotbalového svazu chtějí i nadále vybudovat národní stadion na místě letenské Toyota Areny. Výstavba stánku s kapacitou 40 tisíc lidí má stát dvě až tři miliardy korun.

Současný stadion na Letné. foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Rozpočet by měl být napůl naplněn ze státních a soukromých zdrojů. Svaz současně podpořil i chystanou výstavbu Zemského stadionu v Brně pro 30 tisíc lidí.

Košťál poprvé zveřejnil možnost vybudovat nový stadion na místě současné sparťanské arény už loni, ještě v době, kdy byl předsedou vlády Jiří Paroubek. Od té doby se prý na této myšlence usilovně pracovalo a dokonce už vznikl projekt, který bude brzy zveřejněn.

"Projekt na Letné se nadále jeví jako nejlepší možnost, ale současně jsme rádi, že se připravuje stadion v Brně nebo že roste slávistický stadion v Edenu a chystá se také modernizace stadionu v Ostravě-Vítkovicích," vyjmenoval Košťál i další aktivity, které pomohou národnímu týmu zvýšit výběr pro domácí zápasy.

"Nová Letná" už dostává konkrétní obrysy, maketu stadionu v nejbližších dnech svaz ukáže médiím. "Přípravy pokračují v souladu s majitelem Sparty a máme už i několik zájemců o investici. Vesměs jde o skupiny, které financovaly podobné projekty v zahraničí," vysvětlil Košťál, který byl za chystanou stavbu v sedmé pražské části v minulosti značně kritizován.

Jeho odpůrci totiž tvrdí, že existují i lepší lokality pro tak ohromnou stavbu. Košťál se prý nebojí ani toho, že se mezitím změnila vláda. "Rádi bychom postupovali v souladu s přípravou kandidatury Prahy na olympiádu, stadion by měl být součástí projektu," tvrdí svazový funkcionář.

Jeho kolega Jaroslav Vacek, který je označován za svazového 'ministra financí', připomněl i další nové a rekonstruované stadiony. Zvlášť projekt třicetitisícové arény v Brně, který rozjíždí tamní magistrát, je prý slibný. "Stadion by měl stát v místě původního areálu za Lužánkami, jeho cena by měla být 1,5 miliardy korun," přiblížil radostnou zprávu pro brněnské fanoušky brněnský klubový ředitel Radek Bělák, který je také členem výkonného výboru.

Na jednání, kterého se bez hlasovacího práva zúčastnil potrestaný místopředseda Jiří Kubíček, se projednávala i změna směrnic pro hráčské agenty. Původní záměr vypracovat nový návrh do konce března byl odsunut o měsíc.

"Agenti se sami chtějí více podílet na jejich tvorbě, schůzka za jejich účasti se uskuteční v květnu," řekl Vacek.
Autoři: ,

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Vyhrajte luxusní diář a ještě mnohem více od Gnotes
Vyhrajte luxusní diář a ještě mnohem více od Gnotes

Pro 3 šťastlivce tu máme krásnou plánovací sadu, se kterou už rozhodně na nic nezapomenete. Naplánujte si vlastní program do nejmenšího detailu....

Mohlo by vás zajímat