6. června 2014 12:36 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Švédští inline hokejisté během MS řádili v Pardubicích, hrozí jim vězení

Český inline hokejista Patrik Šebek (vpravo). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český inline hokejista Patrik Šebek (vpravo). | foto: ČTK

PARDUBICE Tři švédští inline hokejisté tento týden v Pardubicích poškodili 12 aut, tři vozidla měla i prošlápnuté kapoty a střechy. V Pardubicích se koná mistrovství světa IIHF a mediální zástupce šampionátu Radek Klier ČTK řekl, že jednání švédských hráčů poškodilo jméno celé akce. Mladíkům podle policie hrozí až dvouleté vězení.

Sedm mužů ve věku 20 až 30 let šlo tento týden v noci městem a tři z nich v ulicích Jindřišská, Za Pasáží a Hronovická způsobili škodu za 340.000 korun. Auta měla kromě prošlápnutých kapot a střech také poškozená zrcátka a stěrače.

Češi skončí bez medaile

Čeští inline hokejisté skončili na mistrovství světa IIHF v Pardubicích tažení za medailí už ve čtvrtfinále. Domácí tým nedokázal dotáhnout slibně rozehraný duel proti Kanadě, které podlehl 5:6 po samostatných nájezdech.

"Tři mladíci se ke svému jednání za přítomnosti překladatele přiznali a činu velice litují," uvedla mluvčí. Ve zkráceném řízení jim policisté sdělili, že jsou podezřelí z přečinu výtržnictví a poškození cizí věci, dodala mluvčí.

Vedení organizačního výboru se proto sešlo ze zástupci mezinárodní hokejové federace IIHF a společně se usnesli na tom, že za chování hráčů mimo utkání odpovídá vedení jejich výpravy.

"Vedení turnaje oslovilo všech zbývajících 15 týmů a apelovalo na to, že je potřeba klást větší důraz na chování hráčů, že je potřeba se vyvarovat takových incidentů. Opravdu to vrhlo stín na švédský tým a na celý šampionát a všichni prostě říkali, že už to bude bez problémů a že to bude v klidu," řekl Klier. Mistrovství světa skončí v sobotu.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz